چرا انگلیسی‌ها مرگ ملکه الیزابت را مهم جلوه دادند؟

روزنامه رسالت نوشت: در ماجرای مرگ ملکه الیزابت، تشت رسوایی چنان از لب بام افتاده که برای فارسی‌زبانانی که در معرض حملات متعدد بی‌بی‌سی به افکار و باورهای خود بوده‌اند، سوژه‌ای برای خنده ساخته است. نمونه‌ها هم یکی دو تا نیست.

سال‌هاست که یکی از راهبردهای اصلی مهم‌ترین رسانه جریان استکبار، «مرگ امر مقدس» است. می‌گویند هیچ‌چیز و هیچ‌کس مقدس نیست و عزاداری و سیاه‌پوشی بی‌معناست، حال‌آنکه در مرگ ملکه، دولت انگلیس ده روز عزای عمومی اعلام کرد، مجریان بی‌بی‌سی مشکی پوش شدند و ضایعه عظیم مرگ زن ۹۶ ساله‌ای را با روش‌های مختلف به سوگ نشستند! مرگی که به علت کهولت سن بود و طبیعتا نمی‌توانست پیام خاصی هم داشته باشد.

تقریبا تمام مفاهیمی که انگلیس و دولت‌های همسو با آن سال‌ها مدعی آن بوده‌اند، در ماجرای مرگ ملکه به‌شدت رسواشده‌اند. گردش مسئولان و منع بقای اشخاص در قدرت، مردم‌سالاری و ابتنای بر اصول عقلی، همه در جریان ملکه ذبح‌شده‌اند. حتی اصول اساسی سکولاریسم و اکثر مکاتب دست‌ساخته غرب ازجمله ماتریالیسم در مرگ ملکه مرده‌اند. باگذشت یک هفته از مرگ ملکه، هنوز انگلیس و کشورهای مشترک‌المنافع از عزای رسمی بیرون نیامده‌اند!

23302

کد خبر 1674106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =