سرگرمی عجیب پیرمرد ۱۰۹ ساله؛ بافت ژاکت برای پنگوئن‌ها/ عکس

همشهری آنلاین نوشت: مسن‌ترین مرد استرالیا یک بافنده پرکار ژاکت برای پنگوئن‌هاست. این ژاکت‌ها به دست پنگوئن‌های ریز و زخمی می‌رسد تا از نفت مواد نشتی و سمی در امان بمانند.

آلفرد دیت، ۱۰۹ ساله، که به الفی معروف است، با بافتن پلیورهای مخصوص پنگوئن‌های مجروح در جهان به شهرت رسیده. این پیرمرد استرالیایی که کهنسال‌ترین مرد این کشور هم هست، اولین بار در سال ۱۹۳۱ بافتنی را یاد گرفت.

افراد هم‌سن و سال او معمولا کتاب می‌خوانند، با دوستانشان مصاحبت می‌کنند و گاهی هم سرگرم بازی‌های تخته‌ای می‌شوند اما الفی اینطور نیست. او وقت خود را صرف بافتن ژاکت‌های پشمی و ظریف برای پنگوئن‌های کوچک و زخمی می‌کند.

سرگرمی عجیب پیرمرد ۱۰۹ ساله؛ بافت ژاکت برای پنگوئن‌ها/ عکس

این بافنده پرکار گفت که وقتی بنیاد پنگوئن جزیره فیلیپ به دنبال نشت نفتی عظیم در این منطفه، از زخمی شدن صدها پنگوئن کوچک خبر داد، برخی فعالان محیط زیست به فکر نجات این گونه‌ جذاب که فقط در جنوب استرالیا و نیوزلند یافت می‌شود، افتادند و فراخوان بافت ژاکت‌های ظریف دادند.

دیت معتقد است این یک کار خوب برای کنار آمدن با زندگی است، شما رفقایی جدید پیدا می‌کنید و از رخوت کهنسالی دور می‌شوید. این مرد از هشتاد سالگی دست به میل شده و توضیح می‌دهد که این ژاکت‌ها در واقع از پنگوئن‌های مجروح را در برابر بلعیدن و آلوده شدن به روغن سمی محافظت می‌کنند.

این بنیاد به آقای دیت لقب «پیشکسوت‌ترین بافنده ژاکت پنگوئن» را داد و بعد از آن بود که همگان متوجه شدند او کهنسال‌ترین مرد این کشور هم هست. شهرت الفی باعث شد سیلی از کمک‌های مردمی جهانی به این بنیاد روانه شود و اکنون پنگوئن‌ها در شرایط ایمنی قرار دارند.

سرگرمی عجیب پیرمرد ۱۰۹ ساله؛ بافت ژاکت برای پنگوئن‌ها/ عکس

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1674180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =