برآورد نشریه انگلیسی از میزان ثروت خاندان وینزور

سنا نوشت: برآورد یک نشریه انگلیسی نشان می‌دهد، مجموع ثروت خاندان سلطنتی انگلیس به ۲۳ میلیارد دلار بالغ می‌شود.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس در گزارشی با به کارگیری نام مستعار "شرکت" که در گذشته از سوی پادشاه جورج ششم برای توصیف مایملک خاندان سلطنتی انگلیس و نهادهایش استفاده شد، نوشت: براساس برآوردها مجموع ارزش ثروت خاندان سطلنتی وینزور انگلیس و اعضایش دست‌کم به ۲۳ میلیارد دلار بالغ می‌شود.

به نوشته نیویورک پست، در یک دهه گذشته میزان ثروت خاندان سلطنتی انگلیس که متشکل از زمین و ساختمان، حق بهره برداری از معادن و دیگر دارایی‌هاست، در مقایسه با هر زمان دیگری در ۱۰ قرن گذشته، سرعت رشدش بیشتر بوده است.

براساس این گزارش، تنها در عرض ۱۰ سال گذشته، ثروت بزرگترین نهادهای خاندان سلطنتی انگلیس دو برابر شده است. اعضای خاندان سلطنتی انگلیس همچنین مالک صدها کیلومتر از سواحل بریتانیا در کنار استادیوم اسب‌دوانی، استادیوم بازی کریکت و دارایی‌های دیگر هستند.

تنها ارزش دارایی شرکت بزرگ املاک خاندان سلطنتی انگلیس تحت عنوان شرکت "کراون استیت" (Crown Estate) که صاحب زمین و ساختمان در انگلیس، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند به حدود ۱۸ میلیارد دلار می‌رسد. تقریبا نیمی از ثروت شرکت "کراون استیت" نیز مرتبط با املاک شهر لندن است.

با وجود تعلق داشتن شرکت کراون استیت به خاندان سلطنتی حاکم در انگلیس، این شرکت به عنوان اموال خصوصی آنها مطرح نیست که بتوانند هر جور که دلشان خواست با آن کار کنند. پادشاه یا ملکه‌ای که در انگلیس روی کار است، اختیاری برای فروش دارایی‌های این شرکت ندارد و درآمد مستقیمی از سمت این شرکت دریافت نمی‌کند.

سودهای شرکت کراون استیت به خزانه‌داری انگلیس رفته و این نهاد نیز درصدی از این مبلغ را به خانواده سلطنتی می‌دهد.

این نشریه انگلیس در برآوردش از ثروت تک‌تک اعضای خاندان سلطنتی انگلیس نوشت، ارزش ثروت چارلز سوم، پادشاه فعلی ۷۳ ساله انگلیس معادل حدود یک میلیارد دلار است.

براساس این گزارش، چارلز قرار است وارث ارث هنگفتی بعد از درگذشت مادرش شود، اما با توجه به حکم دادگاهی در سال ۱۸۲۹ مبنی بر اینکه انتشار وصیت‌نامه ملکه انگیس ضروری نیست، ارزش ارثی که به او می‌رسد مشخص نیست.

شاهزاده ویلیام ۴۰ ساله هم بعد از مرگ مادربزرگش و رسیدن به ولیعهدی، حالا یک میلیاردر به حساب می‌آید. او که فرزند ارشد چارلز است، قبلا هم بعد از مرگ مادرش دایانا و مادر مادربزرگش، وارث میلیون‌ها دلار ثروت شده بود.

همچنین طبق این گزارش ارزش ثروت "شاهدخت آن" ۷۲ ساله، دختر ملکه انگلیس هم حدود ۵۲ میلیون دلار برآورد شده است.

ارزش ثروت شاهزاده اندروی ۶۲ ساله، پسر رسوا شده ملکه انگلیس هم که نامش با پرونده‌های رسوایی جنسی عجین شده، کمتر از هشت میلیون دلار است. او اوایل سال جاری میلادی مبلغی معادل ۱۰ میلیون دلار را برای حل و فصل پرونده شکایت یک زن در آمریکا از او به جرم تجاوز جنسی پرداخت کرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1675364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =