نزدیک به 5 هزار مجوز مشاغل خانگی در لرستان صادر شد

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت : در شش ماهه نخست امسال 4 هزار و 989 مجوز مشاغل خانگی در بخشهای مختلف اقتصادی صادر شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی جهانی با بیان اینکه گسترش فرهنگ کار در بین افراد جویای کار به ویژه خانواده ها یکی از راهکارهای مهم ایجاد شغل و توسعه اقتصادی است اظهار کرد :در شش ماهه نخست امسال با همکاری همه دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل استان و اطلاع رسانی گسترده ای که در سطح استان برای افراد متقاضی تسهیلات خانگی صورت گرفت ، تعداد 4 هزار و 989 مجوز مشاغل خانگی صادر شد که از این تعداد 4 هزار و 22 مجوز بصورت مستقل و 952 مجوز بصورت پشتیبان و 15 طرح تعاونی از این طرح بهره مند شدند .

وی ایجاد مشاغل خرد و خانگی در بین خانواده ها را یکی از مزیت های امرار معاش و اشتغال عنوان کرد و افزود : با رویکردی که وزارت متبوع در اختصاص اعتبارات مشاغل خانگی به استان انجام داده استقبال خوبی از این تسهیلات که با بهره کم به افراد متقاضی پرداخت می شود انجام شده که سایت مشاغل خانگی با بیش از 300 رسته شغلی باز بوده و متقاضیان استفاده از این تسهیلات می توانند به سایت مورد نظر مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند .

جهانی اظهار داشت : در شش ماهه نخست سالجاری 846 طرح مستقل و پشتیبان با مبلغ 46 میلیارد و 245 میلیون تومان به بانکهای عامل استان جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند .

جهانی با اشاره به پرداخت این تسهیلات در این مدت به متقاضیان ، گفت : تاکنون 418 طرح با مبلغ 21 میلیارد و 145 میلیون تومان توسط بانکهای عامل استان در شش ماهه اول امسال پرداخت شده که 290 طرح از این تعداد بصورت مستقل و 128 طرح بصورت شرکتهای پشتیبان بوده اند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به اشتغال ایجاد شده از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و اظهار کرد : در طرح ها و شرکت های پشتیبان 410 فرصت شغلی و 290 نفر اشتغال در طرحهای مستقل در شش ماهه نخست امسال ایجاد شده است .

وی افزود : طرحهای مشاغل خانگی با رسته های مختلف اقتصادی در بخشهای مختلف کشاورزی ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی ، طرحهای هنری و شرکتهای تعاونی می باشد که با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل اعتبارات مشاغل خانگی که سال گذشته و امسال به استان تخصیص یافته با تعهد ایجاد اشتغال بوده که می توان گفت لرستان جزو استانهای برتر در زمینه صدور مجوز و پرداخت این تسهیلات به متقاضیان می باشد .

جهانی خاطر نشان کرد :با همکاری و هماهنگی دیگر دستگاههای اجرایی و خود متقاضیان برنامه ریزی کرده ایم تا چندین نمایشگاه عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه برای تولیدات طرحهای مشاغل خانگی در سطح استان برپا شود و در این راستا حمایت های لازم را برای تداوم این طرحها انجام خواهیم داد .

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1675882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =