عکس | اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در کدام کشورها فعال است؟

طبق گفته ایلان ماسک قطب جنوب، آسیا و آفریقا به سرویس پهنای باند ماهواره ای اسپیس ایکس متصل می شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با اضافه شدن ایستگاه مک مردو در قطب جنوب، اسپیس ایکس می گوید که سرویس اینترنت پهنای باند استارلینک مبتنی بر مدار آن اکنون به تمام هفت قاره می رسد.

روز یکشنبه، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس در توییتی اعلام کرد که سرویس اینترنت پرسرعتی که از مدار پایین زمین هدایت می‌شود، به سراسر جهان دسترسی می‌دهد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در کدام کشورها فعال است؟

این سرویس اخیراً در آفریقا فعال شده است و از موزامبیک و نیجریه شروع به کار کرده است و تا پایان سال در فیلیپین برای شروع ورود به جنوب شرقی آسیا عرضه می شود.

همانطور که خود ماسک اشاره می کند، این سرویس حتی در پایین ترین سطح جهان توسط دانشمندان در قطب جنوب مورد استفاده قرار می گیرد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در کدام کشورها فعال است؟

استارلینک مدتی است در استرالیا، نیوزلند و تعدادی از کشورهای قاره آمریکا و اروپا فعال بوده است.

قابل توجه است که اینترنت ماهواره استارلینگ در بزرگترین کشور روی زمین، روسیه، فعال نشده است. اسپیس ایکس در اوایل سال جاری، اندکی پس از حمله روسیه، استارلینک را در اوکراین فعال کرد. هزاران گیرنده استارلینک نیز به اوکراین فرستاده شده اند تا مناطق جنگ زده را متصل نگه دارند. ماسک همچنین گزارش داده است که استارلینک موفق شده است در برابر تلاش‌های روسیه برای مسدود کردن آن مقاومت کند.

در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ ماهواره استارلینک در مدار هستند و اسپیس ایکس به اضافه کردن حداقل هزار ماهواره دیگر تحت مجوز فعلی کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده ادامه خواهد داد. این شرکت ابراز تمایل کرده است که این ابر صورت فلکی را به ۵۰۰۰۰ ماهواره افزایش دهد.

ماسک در ماه ژوئن از طریق توییتر فاش کرد که اشتراک استارلینک به نیم میلیون نفر نزدیک شده است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1676041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =