۰ نفر
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰
دیگر فضایی برای دفن زباله نداریم!

تسنیم نوشت: سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در برخی از نقاط کشور دیگر فضایی برای دفن زباله وجود ندارد و زمانی که از وزارت نیرو استعلام می‌گیریم که فضایی را برای دفن پسماند معرفی کند، می‌گوید که دیگر فضای مناسبی وجود ندارد.

سی‌وهفتمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند بعد از ظهر امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

در ابتدای نشست ایرج حشمتی، سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در اصل ۵۰ قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی است و همه دستگاه‌ها باید در چارچوب قانون در این زمینه اقدام کنند.

وی ادامه داد: در بحث مدیریت پسماند در کنار دستگاه‌ها که بر اساس قانون وظایف خود را انجام می‌دهند، نقش سمن‌ها نیز بسیار مهم است چرا که این سمن‌ها باعث تغییر رفتار و نگرش مردم در رابطه با پسماند می‌شوند و تا زمانی که این تغییر نگرش ایجاد نشود، قوانین حوزه پسماند جاری و ساری نخواهند شد.

سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: لذا از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که اگر در خصوص همکاری با سمن‌ها در حوزه مدیریت پسماند، اعتباراتی در اختیار دارند، این موضوع را با ادارات محیط زیست استانی هماهنگ کنند تا در یک مسیر واحد با سمن‌ها همکاری شود.

حشمتی با بیان اینکه باید به سمت تفکیک زباله از مبدا برویم، خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط کشور دیگر فضایی برای دفن زباله وجود ندارد و زمانی که از وزارت نیرو استعلام می‌گیریم که فضایی را برای دفن پسماند معرفی کند، می‌گوید که دیگر فضای مناسبی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

جمع آوری ۳۲ تن پسماند روغن خوراکی در جزیره کیش

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1676493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =