تکرار زیاده‌خواهی گروسی: ما از ایران انتظار داریم که به‌طور کامل اجازه بازرسی از تاسیسات هسته‌ای خود را بدهد

مدیرکل آژانس اتمی با بیان اینکه آژانس دسترسی محدودی به تأسیسات هسته‌ای ایران دارد، مدعی شد این سازمان آماده تعامل دوباره با تهران است.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر بدون مقصر دانستن کشورهای غربی مخصوصا آمریکا برای وضع موجود درخصوص موضوع هسته‌ای ایران، زیاده‌خواهی‌ها درباره بازرسی از تأسیسات هسته‌ای را تکرار کرد.

گروسی بامداد پنجشنبه طی نشست خبری گفت: «ما از ایران انتظار داریم که به‌طور کامل اجازه بازرسی از تاسیسات هسته‌ای خود را بدهد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی با بیان اینکه بازرسان آژانس اتمی دسترسی محدودی به تأسیسات هسته‌ای ایران دارند، مدعی شد: «ما آماده‌ایم تا بار دیگر با ایران تعامل کنیم».

مدیرکل آژانس اتمی همچنین اظهار داشت: «حرکت به سمت دستیابی به سلاح هسته‌ای در خاورمیانه برای صلح و امنیت بین‌المللی بسیار مضر خواهد بود».

گروسی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که مذاکرات واقعی برای ایجاد منطقه امن در اطراف نیروگاه اتمی زاپروژیا را با اوکراین و روسیه آغاز کرده اما موضوع پیچیده است.

طبق این گزارش، وی در این‌باره توضیح داد: «ما در حال کار بر روی ایجاد یک منطقه امن در مجاورت نیروگاه اتمی زاپروژیا هستیم و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است».

این مقام بین‌المللی با اشاره به حملات پراکنده اخیر نزدیک این نیروگاه، افزود: «بمباران مجدد امروز نیروگاه اتمی زاپروژیا، به هادی‌هایی که برق یک واحد در آن را تامین می‌کنند، آسیب رساند».

پیش از این، «مخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین، در واکنش به اتهام‌زنی مجدد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، گفته بود که حاصل نشدن نتیجه‌ای برای توافق هسته‌ای، به‌دلیل بحران داخلی آمریکا است.

310310

کد خبر 1676609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =