فرمانده کل سپاه : اگر جنگی اتفاق بیفتد ، جنگ را با دفاع آغاز می کنیم ولی با تهاجم خاتمه می‌دهیم

تسنیم نوشت : سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی گفت: ما تحمل نمی کنیم هیچ نطفه ای از تهدید در فضای پیرامونی کشور ما از سوی رژیم هایی که ذاتا تهدید جمهوری اسلامی ایران هستند مانند رژیم صهیونسیتی شکل بگیرد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز پنجشنبه ٣١ شهریور در حاشیه رژه ٣١ شهریور نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصل اول این است که اگر جنگی اتفاق بیفتد ما جنگ را با دفاع آغاز می کنیم ولی با تهاجم خاتمه می‌دهیم.

وی افزود: اصل دیگر، ما اگر تهدیدی در شعاع امنیت ملی ما علیه امنیت کشورمان شکل بگیرد، اجازه شکل گیری هندسه تهدید را نمی دهیم و حتما اقداماتی را قبل از اینکه تهدیدی شکل بگیرد، صورت می دهیم. البته شکل عملیاتی آنچه انجام می دهیم قابل بیان نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: همه آگاه هستند که ما تحمل نمی کنیم هیچ نطفه ای از تهدید در فضای پیرامونی کشور ما از سوی رژیم هایی که ذاتا تهدید جمهوری اسلامی ایران هستند مانند رژیم صهیونسیتی شکل بگیرد. صهیونسیت ها می دانند و تجزیه و تحلیل درستی از اراده و توانمندی‌های ما تا حدودی دارند.

وی افزود: آن‌ها می دانند که ما اراده داریم و اهل عمل هستیم و می دانند که واکنش‌های ما به اقدامات جدی است. اما بیان جزئیات این کار ممکن نیست باید منتظر صحنه های عمل بمانیم تا چگونگی اقدامات ما آشکار شود.

فرمانده کل سپاه : اگر جنگی اتفاق بیفتد ، جنگ را با دفاع آغاز می کنیم ولی با تهاجم خاتمه می‌دهیم
موشک بالستیک «رضوان» ، در رژه امروز نیروهای مسلح رونمایی شد

بیشتر بخوانید :سرلشکر سلامی گفت: پیشرفت‌های دفاعی و نظامی ما اصلاً با دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست. مثلاً ما به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آغاز جنگ که چنین روزی بود با سلاح های بسیار سبک مانند تک تیرانداز و یا آرپی جی ۷ جنگ شدیم اما امروز شما با موشک های قدر رضوان خیبرشکن قاصم صیاد طبس سوم خرداد ۳۰ خرداد و سلاح هایی که همه اینها دقیقاً در کشور ما توسط جوانان ایرانی به صورت خلاقانه تولید شده اند و امروز به میزان غیرقابل شمارش ای در دسترس سامانه های عملیاتی ما قرار دارند.

ما در گذشته هیچ چیزی به غیر از سلاح‌های سبک در اختیار نداشتیم, اما امروز توپخانه های دوربرد برای ما سلاح های سبک محسوب می شوند. موشک هایی مانند ٣۶ میلی متری مقدم برای ما برد کوتاه محسوب می شود. موشکی هم مانند رضوان که یک موشک دقیق زن با سر جنگی بسیار قدرتمند برای ما یک موشک برد متوسط با برد۱۴۰۰ کیلومتری محسوب می شود.موشک رضوان یک موشک پیشرفته بالستیک نقطه زن است که با سرعت ۸ برابر سرعت صوت وارد جو زمین می‌شود و این ویژگی‌ خاص موشک رضوان است.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1676709

برچسب‌ها