روزنامه خراسان نوشت:

حدود ساعت ۱۱جمعه شب صدای «سوختم سوختم» زن جوانی، اهالی ساکن در خیابان رضوی ۶ مشهد را سراسیمه به داخل کوچه کشاند، همسایه ها وقتی به سمت زن جوان آمدند مشاهده کردند که قسمت چپ بدن وی دچار سوختگی شده و بخشی از لباس هایش بر اثر پاشیده شدن اسید کاملاً پاره شده بود، زن جوان در همان حال نام شوهر سابقش را فریاد می زد و می گفت: او به روی بدنم اسید پاشیده است.
یکی از زنان همسایه برای کمک به قربانی اسیدپاشی وارد عمل شد اما اسید قسمتی از دست های او را نیز دچار جراحت کرد، کوچه از ازدحام جمعیت پر شده بود موضوع به پلیس و اورژانس اطلاع داده شد. کسی نمی دانست که چه باید کرد تا زن جوان دچار جراحت بیشتری نشود، عده ای می خواستند قسمت هایی از بدن او را که روی آن اسید پاشیده شده بود با آب بشویند اما برخی دیگر مانع این کار شدند زیرا کسب اطلاع کرده بودند که نباید روی قسمت هایی که اسید پاشیده شده آب بریزند
ناصری یکی از شاهدان عینی ماجرا گفت: این خانم در حالی که داخل خودرو بود توسط شوهر سابقش مورد اسیدپاشی قرار گرفت و آثار اسید روی سمت چپ بدنش کاملاً مشهود بود، دو دختر ۱۲ و ۱۳ساله اش هم مرتب جیغ می زدند و «مامان»، «مامان» می کردند،
مرد اسیدپاش هم پس از پاشیدن اسید به داخل منزل خود رفت، دقایقی بعد پلیس سررسید، آن ها اندکی منتظر حکم قضایی برای ورود به منزل شدند، وقتی حکم صادر شد، منزل اسیدپاش را گشتند اما او را نیافتند تا سرانجام وی را درحالی که در پشت بام آپارتمان مخفی شده بود دستگیر کردند. وقتی ماموران مرد ۴۰ساله اسیدپاش را آوردند، مشاهده کردم که اسید روی بدن خود او نیز ریخته و لباس و شلوارش سوراخ سوراخ شده بود، وقتی آمبولانس اورژانس آمد، مصدوم را به داخل آمبولانس انتقال دادند، در آن جا سروصورت و قسمت هایی از بدنش را با شیر شست و شو دادند و سپس وی را برای مداوا به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انتقال دادند.
۲۸درصد سوختگی زن جوان
دکتر محمدرضا مهدی رئیس اورژانس خراسان رضوی گفت: این خانم ۳۸ساله در ساعت 23:20 شب جمعه توسط همسر سابقش مورد اسیدپاشی قرار گرفت که پس از دقایقی از وقوع حادثه توسط یک دستگاه آمبولانس اورژانس و پس از انجام اقدامات اولیه درمورد فرد مصدوم برای مداوا به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شد.
وی افزود: طبق استعلامی که از بیمارستان گرفتیم، اسید روی دست و پای این زن پاشیده شده بود و از ناحیه صورت آسیبی ندیده بود، بیمارستان سوختگی این زن را ۲۸درصد اعلام کرده و گفته است که وی هم اکنون (عصر دیروز) در بیمارستان بستری است.
اظهارات مادر مصدوم
مادر این زن ۳۸ ساله هم درباره چگونگی وقوع حادثه گفت: همراه دخترم به راه افتادیم تا بچه هایش را به شوهر سابقش تحویل بدهد و او آن ها را فردا صبح نزد دکتر ببرد اما لحظه ای که به مقابل خانه شوهرش رسیدیم و بچه ها از خودرو پیاده شدند ناگهان دامادم یک ظرف اسید را روی سر و صورت دخترم که داخل خودرو نشسته بودم پاشید و فرار کرد.
وی در دایره اجتماعی کلانتری نجفی مشهد افزود: عقربه های ساعت ۱۱ شب بیست و یکم مرداد ماه را نشان می دادند که ما با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم و دقایقی بعد ماموران انتظامی در محل حاضر شدند و این مرد بی رحم را در حالی که روی پشت بام خانه اش مخفی شده بود دستگیر کردند. متاسفانه دخترم دچار آسیب جدی شده است و الان تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار دارد. برابر معاینات اولیه او از ناحیه سر، صورت، گردن و پشت سر دچار سوختگی شده است. امیدوارم از طریق قانونی بتوانیم شوهر سابق دخترم که مرتکب چنین کار غیرانسانی شده را به سزای عملش برسانیم.
مرد اسیدپاش: پشیمانم
ادامه این ماجرا را از زبان متهم پرونده می خوانیم. مرد ۴۰ ساله اسیدپاش نیز در حالی که گریه می کرد با احساس ندامت و پشیمانی گفت: همسرم از روز اول زندگی مشترکمان مرا دوست نداشت و همیشه این مطلب را به زبان می آورد. من بهانه گیری ها و ناسازگاری او را به حساب این که حتماً به فرد دیگری علاقمند است گذاشته بودم و دچار شک و بدبینی شدید شدم تا این که با این وضعیت اختلافات ما بالا گرفت و پس از مشاجرات زیاد از همدیگر جدا شدیم. او حضانت ۲ دخترمان را برعهده گرفت و چند روز قبل در آخرین تماس تلفنی که برای جویا شدن حال دخترانم و گفت وگو با آن ها داشتم همسر سابقم با لحن تند و تهدیدآمیزی صحبت کرد.
مرد جوان افزود: از این بابت ناراحت شدم و تصمیم گرفتم با او تسویه حساب کنم برای همین هم آن شب که قرار بود بچه ها را تحویل بگیرم تا روز بعد آن ها را به نزد دکتر ببرم یک ظرف اسید را به همراه خودم به جلوی در خانه بردم و زمانی که مطمئن شدم بچه ها از خودرو پیاده شده اند محتویات ظرف اسید را از پنجره خودرو به روی او پاشیدم.
مرد جوان که دستان خودش نیز در زمان اسیدپاشی دچار سوختگی شده بودند آهی کشید و افزود: فکر نمی کردم او این قدر آسیب ببیند و من تصمیم داشتم به خودرو خسارت برسانم که اسیدها روی او پاشید. من از کرده خود پشیمانم و امیدوارم سلامتی همسر سابقم به خطر نیفتد.
لازم به ذکر است که تحقیقات پلیسی دراین باره هم چنان ادامه دارد و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده است.

 

 17282

کد خبر 167706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  الحسود لا یسود
 • بدون نام IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  1 0
  قابل توجه خانم آمنه بهرامی که از قصاص گذشتند
 • بدون نام IR ۰۶:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  فكر كنم اسيد پاشي فقط در اين كشوره و داره مد ميشه
 • بدون نام IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  واقعا جای تأسف است . چرا تا دادگاهی تشکیل می شود تا جنایتگری به سزای عملش برسد همه یکصدا می گویند باید متهم را بخشید!!!! حال اگر در پرونده آمنه عامل جنایت به قصاص رسیده بود آیا امروز شاهد مورد دیگری بودیم؟
 • afy IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  1 0
  بخدا با این امور وحشتناک ( اسید پاشی ) باید طوری برخورد شود که دیگر افراد جرات همچین کاری را نداشته باشند مثلا 20 درصد سوختگی به بالا اعدام شود .
 • عدالت كو؟ IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  بايد روي اين كثافت ها اسيد بپاشن تا بفهمند سوختگي با اسيد يعني چه.
 • بدون نام IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  عجب مملكت گل و بلبلي!!!!!
 • كامران IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
  0 0
  چرا اين همه اتفاق در مشهد
 • نیما IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
  0 0
  این مردک بی همه چیز باید به سزای عملش برسدو اظهار پشیمانیش هم دروغی بیش نیست. مگر زنها گناهشان چیست که باید اسیر خودخواهی های مردان حیوان صفتی مثل این باشند.
 • بدون نام IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۴
  0 0
  باید یک مجازات بسیار بازدارنده برای افراد اسیدپاش‌، در نظر گرفته بشه و اجرا بشه.