خلأ روایتگری دفاع مقدس برای نسل جوان احساس می شود

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه مقابله با فتنه باید به مدیریت فتنه تعبیر شود، چرا که مقابله با فتنه بخشی از فتنه است، گفت: خلأ روایتگری دفاع مقدس برای نسل جوان احساس می شود.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار نیروهای مسلح استان و اعضای ستاد هفته دفاع مقدس مازندران، ضمن تسلیت ایام، اظهار کرد: سالروز دفاع مقدس و نام و یاد همه کسانی که در دفاع مقدس شریک بودند و انجام وظیفه کردند را گرامی می داریم.
وی ضمن تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، افزود: رزمایش تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا برنامه‌ای زیبا بود که در یک روز با حضور در منزل ۱۰هزار و ۴۰۰ شهید صورت گرفت.
محمدی لائینی ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در نماز جمعه و راهپیمایی علیه اغتشاش‌گران، ادامه داد: مردم ما نشان دادند که هم دلداده ولایت و شهیدان بوده و هم اهل بصیرت هستند و هم با فتنه‌گران و اغتشاش‌گران همراهی نمی‌کنند.
نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه حضور مردم پشتوانه اصلی نظام و قوای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: آنچه که دشمن را ناامید می‌کند همین بصیرت مردم است گرچه آنها این را به زبان نمی آورند و در رسانه‌ها به اینها اشاره‌ای ندارند.
وی خواستار روایتگری حماسه‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جوان شد و گفت: همزمانی این فتنه تجمعات اغتشاشگران با هفته دفاع مقدس که از قبل مشخص بود شاید تا حدودی بدین منظور باشد که مجالی برای پرداختن به فداکاری‌های دوران دفاع مقدس وجود نداشته باشد، شاید بخشی از اهداف فتنه گران چنین چیزی بوده است.
لائینی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار تصویری در هفته دفاع مقدس فرمودند آنچه که در دفاع مقدس اتفاق افتاده باید به نسل جوان گفته شود، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش باید راوی حماسه‌های دفاع مقدس برای نسل جدید باشد. امروز رئیس جمهور در عمومی ترین تریبون دنیا بهترین مواضع انقلابی و ارزشی و ولایی را بیان می‌کند و عکس نماد مقاومت منطقه یعنی سردار شهید سلیمانی را بالا می‌برد.
نماینده ولی فقیه در مازندران اعلام کرد: دشمن می خواهد ما را مجبور کند در فضای فرهنگی خضوع کرده و در مقابل سلطه بترسیم حال رئیس جمهور در یک چنین شرایطی ابهت نظام سلطه را زیرسوال می‌برد، از طرفی روزی صحبت از تقابل میدان و دیپلماسی بود، اما امروز می بینیم پرچم فرمانده سیاسی حماسی عالی ترین مقام میدان یعنی سردار سلیمانی توسط رئیس جمهور انقلابی در سازمان ملل بالا برده می‌شود یعنی همان تعامل میدان و دیپلماسی، اگر میدان آسیب ببیند دیپلماسی هم آسیب می‌بیند.
این مسئول با اشاره به خیانت فرماندهان لشکر و میدان در جنگ جمل که منجر به عقب نشینی و صلح شد، ادامه داد: میدان بسیار مهم است اگر در خدمت انقلاب باشد خوب است.
وی ضمن تقدیر از خدمات نیروی انتظامی به‌خاطر مقابله با اغتششات اخیر با صبر و حوصله و گرامیداشت یاد و نام شهدای این روزها، گفت: مسئولان امور فرهنگی در صورت همکاری مردم موفق خواهند بود، اغناسازی با گفتگو و آموزش نقطه قوت است ولی متاسفانه ما شاهد ضعف‌هایی هستیم.
محمدی لائینی عنوان کرد: مقابله با فتنه باید به مدیریت فتنه تعبیر شود، چرا که مقابله با فتنه بخشی از فتنه است، همه می‌دانیم که اغتشاشگران آموزش دیده هستند اما جزییات آن مهم است که باید بدانیم تا بهتر مقابله کنیم.
نماینده ولی فقیه در مازندران اذعان داشت: با کسانی که مورد توهین قرار گرفتند یا خسارت دیدند همدردی کرده و بابت همه این اتفاقات اظهار تاسف می کنیم که برخی در مسیر خواسته های دشمن جانشان را می‌دهند آیا ارزش دارد؟ مهم این است که در مسیر شهدا و امام زمان (عج) عزت بدست بیاوریم.
48
کد خبر 1677279

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =