ماجرای رانتی که کارگردان «کوزوو» از آن استفاده کرد

میثم هاشمی‌طبا با روایت خاطره‌ای از تنها باری که توانست از موقعیت عمویش بهره ببرد می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید مصطفی هاشمی‌طبا، سیاستمداری که در دوره‌های مختلف سیاسی نام او به گوش خورده، میثم هاشمی‌طبا، جدای از هرگونه سیاست، کارگردان و نویسنده سینما. کارگردانی که نامش با عمویش گره خورده و حالا باید پاسخ این پرسش را بدهد که تا کنون چه اندازه توانسته از موقعیت عمویش برای پیش‌برد کارهایش کمک بگیرد.

او درباره اینکه از موقعیت عمویش تا چه اندازه کمک گرفته گفت : «یک زمانی شرایط استفاده از رانت وجود دارد یک زمان هم نه. مثل ضرب المثلی که می‌گوید بعضی‌ها از بی‌عرضگی آدم خوبی هستند. شاید شرایطی مهیا بوده که خیلی راحت استفاده کنم و کسی هم متوجه نشود، اما من در تمام مدت عمرم همه تلاشم را کردم سمت این مسائل نروم و فرصتی را خلق کنم تا بتوانم از آن استفاده کنم. پدر من فارغ التحصیل دانشگاه تهران است و بیش از ۳۵ سال در دبیرستان البرز تدریس کردند. من در یک خانواده خیلی فرهنگی بزرگ شدم و از رانت عمویم استفاده نکردم.»

او درباره تنها باری که از رانت عمویش استفاده کرده ادامه داد: «من تنها رانتی که استفاده کردم مربوط به کودکی‌ام است. به پدرم گفتم از عمویم برایم کارت استخر بگیرد. سه ماه تابستان به آنجا می‌رفتم و بعدا متوجه شدم پدرم هزینه کرده و کارت را خریده است. فرصت‌های زیادی در زندگی همه ما وجود دارد اما آدم باید مواظب باشد فرصت‌های درست را نسوزاند و این به آن معنی نیست که می‌توانم از رانت استفاده کنم، من مانند تمام کارگردانان تحصیلات این رشته را دارم و برای آن تلاش کردم و سعی می‌کنم از این طریق فرصت‌سوزی نکنم.»

متن کامل این گفت‌وگو را در خبرآنلاین بخوانید.

۵۵۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1677980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =