معلمان طرح مهرآفرین چطور شامل رتبه‌بندی می‌شوند؟/ ثبت نام ۸۴۰ هزار معلم در سامانه رتبه‌بندی

تسنیم نوشت: تاکنون بالغ بر ۸۴۰ هزار فرهنگی، اطلاعات خود را در سامانه رتبه‌بندی معلمان ثبت کرده‌اند.

سامانه رتبه‌بندی معلمان به‌آدرس rtb.medu.ir فعال است و معلمان باید اطلاعات خود را در سامانه رتبه‌بندی به‌ آدرس rtb.medu.ir بارگذاری کنند.

فرصت بارگذاری مدارک تا ۲۵ شهریور بود؛ طبق اعلام کارگروه رتبه‌بندی معلمان به دلیل آنکه ممکن است برخی افراد در این مرحله به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته باشند، مقرر شد برای افراد جامانده از بازه زمانی اول، فوتی‌های شاغل و بازنشسته از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد، نیروهای جدیدالاستخدام از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد و افراد مشمول تبصره ۴ ماده ۳ آئین نامه (مهرآفرین و ...) از تاریخ ۲۵ مهر تا ۱۳ آبان ۱۴۰۱ دسترسی به سامانه رتبه‌بندی جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم شود.

۸۳۰ هزار معلم در کشور شرایط شرکت در نظام رتبه‌بندی را دارند.تمام معلمان که در حکم پرسنلی آنها از کلمات معادل «معلم، آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی و...» استفاده شده، امکان ورود به سامانه و تکمیل فرم‌ها را دارند.

آزمون معلمان مهرآفرین ۲۲ مهر

طبق گفته یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان شهرستان شادگان تاکنون بالغ بر ۸۴۰ هزار فرهنگی در سامانه رتبه بندی اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.

او درباره به وضعیت معلمان طرح مهرآفرین گفت: ۴۶۱ هزار معلم طرح مهرآفرین در کشور با سپری کردن فرآیند آزمون، رتبه بندی خواهند شد، آزمون نیروهای مهرآفرین ۲۲ مهرماه برگزار خواهد شد و روند رتبه بندی این همکاران وارد مرحله پایانی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش پبش از این درباره زمان صدور احکام رتبه بندی معلمان گفته بود: احتمالاً تعدادی از احکام را در مهرماه صادر کنیم اگر سرعت کار همکاران در بارگذاری مدارک بالا برود ما هم در ستاد سرعت کار را بالاتر می‌بریم.

شرایط بهره‌مندی بازنشسته‌ها از رتبه‌بندی

همچنین طبق بخشنامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش، افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار می‌شوند و احکام بازنشستگی آنها برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحدهای آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغل موردنظر و... بلامانع است.

بیشتر بخوانید:

معلمان بازنشسته چطور از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند؟

۲۳۳۲۳۲

کد خبر 1678270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =