ظرفیت تصفیه خانه کرج ۳۳ درصد افزایش می‌یابد

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای البرز از افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه آب شماره ۱ کرج با استفاده از تجهیزات جدید و فیلترهای سرامیکی تا ۳۳ درصد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ علی جوادی، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای البرز، اظهار داشت: روش تصفیه آب با استفاده از فیلتر سرامیکی، یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های تصفیه آب در جهان است که با توجه به فضای کمی که اشغال می‌کند، از قابلیت بالایی در کیفیت تصفیه و اجرای سریع و حذف برخی فرآیندها نسبت به فیلترهای شنی برخوردار است.

وی با بیان اینکه این فیلترها با تکیه بر توان و دانش شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده است، گفت: با استفاده از این فیلترها ظرفیت تصفیه‌خانه آب شماره ۱ از ۳۰۰ به ۴۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش خواهد یافت.

جوادی پیشرفت فیزیکی ایجاد تاسیسات جدید را ۴۰ درصد ذکر کرد و گفت: ساخت سازه و مونتاژ پکیج فیلتر سرامیکی ظرف مدت چهار ماه اجرا و در نهایت ۳۳ درصد به ظرفیت تصفیه آب کرج افزوده می‌شود.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای البرز در پایان خاطرنشان کرد: این طرح با هزینه ۲۴ میلیارد تومان برای جبران بخشی از کمبودهای آب کرج در تابستان و افزایش تاب‌آوری شبکه توزیع آب در محل تصفیه خانه آب شماره ۱ کرج در حال اجرا است.

46

کد خبر 1678328

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =