زنگ برگزاری نماز جماعت در مدارس لرستان نواخته شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان آیین افتتاحیه اقامه نماز جماعت در مدارس لرستان در دبیرستان دخترانه مشارکتی فرهنگیان خرم آباد به نمایندگی از 4 هزار 500 مدرسه استان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی خواندن نماز با آرامش و حضور قلب را شستن روح و روان دانست و گفت : نماز روح انسان را تقویت می کند و موجب درک صحیح و رفتار پسندیده انسان در مقابل مسائل فردی و مسائل اجتماعی می شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به حدیث پیامبر مکرم اسلام (ص) که فرمود نماز ستون دین است افزود : اهمیت نماز تا جایی است که اصل و اساس دین است و مهم ترین شاخصه و ویژگی مومن دلبستگی اش به نماز و مداومت در بجا آورن آن است .

امام جمعه خرم آباد با توصیه به دانش آموزان برای برپایی نماز اول وقت اظهار داشت : نماز عبادت عملی است که مایه رشد آدمی می شود زیرا در آن با خدای خود ارتباط برقرار می شود .

وی با بیان اینکه انسان به دنبال سعادت و کمال است گفت : ترک محرمات و انجام واجبات مثل نماز اولین گام خودسازی است که سعادت ما و جامعه را تامین می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی راه انبیا و اولیای الهی را صراط مستقیم عنوان کرد و افزود : راه شهدا و صدیقین هم در امتداد همان راه انبیاء است وهمانطور که می دانیم شهدا برای برپایی نماز و حفظ حجاب و عفاف خون خود را به اسلام و انقلاب تقدیم کردند .

نماینده ولی فقیه در پایان دانش آموزان را به برپایی و شرکت در نماز جماعت توصیه کرد و اظهار داشت : زمینه برای حضور بانوان در همه عرصه های فرهنگی علمی و اجتماعی کشور مهیا است و شما دانش آموزان نسلی هستید که برای این عرصه ها خودتان را باید آماده کنید و با حجاب و معنویت خود که برگرفته از نماز است آینده کشور را می توانید به بهترین شکل رقم بزنید.

۴۶

کد خبر 1678515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =