کرایه ماهیانه سرویس های مدارس شهرکرد در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعیین شد

کمیسیون ماده ۱۸ اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری کرایه ماهیانه سرویس مدارس شهرکرد در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان ، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان گفت : پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور اعضای کمیسیون کرایه ماهیانه سرویس های مدارس در شهر شهرکرد تعیین گردید و کلیه شرکت های حمل و نقل موظف به رعایت نرخ کرایه ماهیانه بر اساس جدول ارسال شده به مدارس برای محدوده شهر تاکسی ۲۵۷۰۰۰ ون ۲۳۶۰۰۰ مینی بوس ۱۴۸۰۰۰ از منظریه و رحمتیه ب داخل شهر و برعکس تاکسی ۲۶۸۰۰۰ ون ۲۳۷۰۰۰ و مینی بوس ۱۶۱۰۰۰ از مناطق غرب شهرکرد به مدارس ناحیه ۱ تاکسی ۲۷۰۰۰۰ ون ۲۳۷۰۰۰ مینی بوس ۱۶۱۰۰۰ از مناطق غرب شهرکرد به مدارس ناحیه دو تاکسی ۲۷۸۰۰۰ ون ۲۳۸۰۰۰ مینی بوس ۱۶۷۰۰۰ از مناطق غرب شهرکرد به رحمتیه یا منظزیه تاکسی ۲۸۳۰۰۰ ون ۲۶۰۰۰۰ مینی بوس ۱۶۸۰۰۰ می باشد.

ذوالفقار علیخانی گفت: از مناطق بروم پهنه، کوی شهرداری، کوی فرهنگیان، حاشیه میرآباد(آفتاب، رزمندگان، الوند و جهاد) به داخل محدوده شهر به مبالغ فوق( برای یک سرویس ۴ نفره) ۱۰۰۰۰تومان اضافه میگردد.

وی گفت : در سال قبل از کرونا تعداد ۱۴۸ شرکت در زمینه حمل و نقل دانش آموزی در سطح شهرکرد فعال بودند که هم اکنون این تعداد به ۱۹ شرکت رسیده است و تعداد کم شرکت ها موجب ایجاد مشکلاتی در حمل و نقل دانش آموزان شده است .

ذولفقار علی خانی گفت : هم اکنون شهر شهرکرد با کمبود مینی بوس به منظور حمل و نقل دانش آموزان روبه رو است و تعداد مینی بوس های سطح شهر که تمایل به همکاری با شرکت های حمل و نقل دانش آموزی دارند نیاز دانش آموزان و مدارس شهر را برآورده نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد : مدیر مدرسه موظف است نسبت به عقد قرارداد با شرکت ها اقدام و پس از دریافت مبلغ از دانش آموزان و کسر ۵.۵ درصد هزینه مربوط به عوامل فرهنگی ، اجرایی و نظارتی، مبلغ مورد نظر را به حساب شرکت حمل و نقل واریز نماید .

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری افزود : نرخ مسیر های شهر های زیر ۲۰ کیلومتر بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهرهای همجوار می باشد .

وی تصریح کرد : نرخ سایرشهرستان های استان طبق مصوبه کمیسیون ماده ۱۸ در همان شهرستان تعیین خواهد شد .

علیخانی افزود: در بعضی از مدارس اولیا به صورت مستقیم با شرکت های حمل و نقل قرارداد بسته اند که مسئولیت هر گونه اتفاق برای دانش آموزان به عهده اولیا خواهد بود و مدیر مدرسه موظف است پیگیری لازم را در این خصوص داشته باشد.

گفتنی است : اعضای کمیسیون ماده ۱۸ مدیر کل آموزش وپرورش استان،نماینده پلیس راهور ، نماینده استانداری ، نماینده فرمانداری، نماینده سازمان حمل و نقل شهری ، نماینده شهرداری، نماینده اولیا ، نماینده مدیران مدارس ، نماینده ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و نواحی استان و رئیس اداره اولیا و مربیان می باشند.

46

کد خبر 1679130

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =