ضرورت تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی در قزوین

رئیس سازمان آتش‌نشانی استان قزوین گفت: از آنجا که قزوین یک شهر صنعتی است و گاها شاهد حوادث بسیاری در برخی از واحدهای صنعتی استان هستیم، مجهز شدن ایستگاه‌های آتش نشانی با توجه به نیاز روز جامعه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ قدیر موسی‌خانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری استان قزوین در مراسمی که به مناسبت روز آتش‌نشانی با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: با وجود استانداردبودن تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر قزوین، در راستای رفع نیاز نواحی منفصل شهری دهمین ایستگاه قزوین در ناحیه منفصل شهری اندیشه افتتاح شد.

او با اشاره به اینکه برای ۲سال پیایی در نواحی منفصل شهری ایستگاه آتش‌نشانی افتتاح می‌کنیم، افزود: این ایستگاه آتش‌نشانی در راستای تقسیم عادلانه امکانات شهری و حضور به موقع آتش‌نشانان در زمان بروز حادثه ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

این مقام مسئول گفت: این ایستگاه در زمینی به مساحت ۸۷۰مترمربع و زیربنای ۵۲۰متر ساخته شده و برای احداث آن پنج‌میلیاردتومان هزینه شده است.

موسی‌خانی ادامه داد: این ایستگاه برای ارائه خدمات امداد و نجات و اطفای حریق در ناحیه شهری اندیشه، نجف‌آباد و روستاهای وثوق‌آباد و حسن‌آباد و خدمات‌رسانی در اتوبان راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری استان قزوین تاکید کرد: در ۶ماهه نخست امسال بیش از ۲هزار عملیات توسط آتش‌نشانی قزوینی انجام شده که موجب نجات ۶۵۰نفر شد ولی در بحث تجهیزات در وضعیت متوسط قرار داشته و نیازمند تامین تجهیزات جدید هستیم و در همین خصوص در سفر رییس‌جمهور به استان قزوین مقرر شد، هزینه خرید نرده‌بان بلندمرتبه تأمین شود.

او یادآور شد: از آنجا که قزوین یک شهر صنعتی است و گاها شاهد حوادث بسیاری در برخی از واحدهای صنعتی استان هستیم و موجب درگیری چندشهر و ایستگاه آتش‌نشانی شامل می‌شود، مجهز شدن ایستگاه‌های آتش نشانی با توجه به نیاز روز جامعه ضروری است.

موسی‌خانی، مهم‌ترین وظیفه این سازمان را امداد و نجات و اطفای حریق دانست و افزود: در کنار این دو مقوله، وظیفه آموزش و پیشگیری را برعهده داریم تا با بالا بردن فرهنگ ایمنی از میزان حوادث بکاهیم.

این مقام مسئول با اشاره به نقش‌آموزش ایمنی در کاهش حوادث، بیان کرد: سال گذشته در تمام مساجد قزوین نحوه استفاده از وسایل گرمایشی و مقابله با گاز گرفتگی‌ها برای مردم آموزش داده شده که ۶۰درصد آمار فوتی‌ها در این حوزه کاهش یافت.

او افزود: با توجه به کاهش کرونا تمام پایگاه‌های بسیج به عنوان همیاران آتش‌نشانی آموزش می‌بینند و همچنین بحث آموزش دانش‌آموزان طی تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار دارد.

موسی‌خانی موضوع معیشت آتش‌نشانان را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: آتش‌نشانان جان خود را به دست می‌گیرند و خواهان افزایش حداقلی حقوق کارکنان این سازمان هستیم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین دارای ۲۳۰نیروی انسانی عملیاتی و ستادی است که در ایستگاه‌های ثابت و سیار در حال خدمت رسانی هستند.

46

کد خبر 1679210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =