راه اندازی اداره مبارزه‌ فرار مالیاتی در خراسان رضوی

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی از راه اندازی اداره مبارزه با فرار مالیاتی در خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، احمدرضا مدبرنیا در تشریح اقدامات اداره کل امور مالیاتی استان در مبارزه با فرار مالیاتی عنوان کرد: با تشکیل اداره‌ مبارزه‌ فرار مالیاتی که اقدامات خود را در راستای ماده ۱۸۱ انجام می‌دهد، در یکسال گذشته بالغ بر ۱۳۰ مودی حقیقی با اجرای ماده ۱۸۱ در مرحله دادرسی قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: پرونده‌های این اشخاص مورد بررسی قرار می‌گیرد تا موارد فرار مالیاتی این‌ پرونده‌ها و میزان مالیات‌هایی که باید مطالبه و پرداخت شود را مشخص کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی در خصوص میزان فرار مالیاتی این پرونده‌ها صورت گرفته، بیان کرد: این موارد شناسایی شده در استان هستند و همچنان پرونده‌ها در مرحله تشخیص بوده و به قطعیت نرسیده‌اند. زیرا باید مراحل دادرسی را طی کنند. صاحبان این‌ پرونده‌ها اشخاص حقیقی بودند که ما در این زمینه اقدامات اجرایی را انجام داده‌ایم.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی درباره میزان درآمدهای مالیاتی خراسان رضوی در ۶ ماه ابتدای سال جاری افزود: میزان درآمدهای مالیاتی در ۶ ماهه اول سال که برای استان محقق شده ۶۸۵۰ میلیارد تومان است که وصولی مالیات در این ۶ ماه، نسبت به مشابه این رقم سال گذشته ۶۹ درصد رشد داشته است.

کد خبر 1679224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =