۰ نفر
۲۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۳:۵۷

علی اکبر اشعری

پیروزی انقلاب اسلامی و پیام جهانی آن موجب بیداری بسیاری از ملتهای تحت سلطه گردید. استکبار جهانی که این پیام و پیامدهای ناشی از آن را با اهداف سلطه جویانه و استعماری خویش در تضاد می دید، از ابتدا تلاش گسترده ای را برای سرکوب یا مهار انقلاب اسلامی آغاز کرد. از جمله تلاشهای آنها رخنه در صف یکپارچه ملت ایران برای ایجاد شکاف در  وحدت ملی بود. برای این کار طی چند مرحله با استفاده از زمینه های موجود یا ایجاد زمینه اختلاف بین گروههای سیاسی به این کار مبادرت کرد.

نخست از بیرونی ترین حلقه یعنی جریانات الحادی رودر روی نظام پهلوی که طبعا جز ساقط کردن رژیم شاه هیچگونه وجه مشترکی با انقلاب اسلامی نداشتند آغاز کرد و با راهبری و حمایت آنها فعالیت های ایذایی متعددی از کودتا تا رویارویی مسلحانه با مردم و نیروهای انقلاب را انجام داد. هرچند با هوشیاری رهبری انقلاب و مردم این ترفند به نتیجه نرسید، اما بخشی از نیروهای سیاسی که می توانستند درخدمت آبادانی و سازندگی ملت و کشور باشند را از صف مردم بیرون انداخت. در مرحله بعد به سراغ منافقینی که در ظاهر لباس اسلام برتن داشتند رفتند و با تحریک آنها علیه ملت ایران فتنه جدیدی را تدارک دیدند که این فتنه نیز با تدبیر رهبری و حضور آگاهانه مردم در صحنه خنثی شد. پس از این دو مرحله نوبت به رخنه در نیروهای انقلاب رسید.

نیروهایی که در تمام دوران مبارزه با پذیرش رهبری امام خمینی(ره) دوشادوش هم تا سرنگونی رژیم وابسته مبارزه کرده بودند؛ با هم به زندان رفته بودند، شهید داده بودند، در تمام دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی چه اداره امور کشور، چه در رویارویی با ملحدان و منافقان و چه در صف دفاع از میهن اسلامی در مقابل تهاجم جهانی از مرزهای عراق یکپارچه عمل کرده بودند. شکل گیری جریان چپ در میان نیروهای انقلاب این فرصت را برای دشمنان به وجود آورد تا یک گام به جلو حرکت کرده و با مدیریت تفرقه بین دو گروه اصلی انقلابیون تا آنجا پیش بروند که فتنه پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری پیش بیاید. هدایت رهبری و حضور هشیارانه مردم این فتنه دشمنان انقلاب را نیز خنثی کرد.

  اما به نظر می رسد این بار دشمن با یک گام به جلو قصد رخنه در جریان اصولگرا را دارد و این درحالی است که جریان اصولگرا به حکم فرمان حق تعالی نه تنها باید با اعتصام به حبل الله یکپارچگی و وحدت میان خود را حفظ کند، بلکه همه کسانی را که دغدغه دین و انقلاب اسلامی دارند به سوی وحدت فراخوانند تا اگر تا کنون انقلاب اسلامی در سایه اتحاد مردم حول محور رهبری الهی ولایت فقیه ترفندهای تفرقه افکنانه دشمنان را خنثی کرده، این بار نیز چنین شود. به ویژه این که در این مرحله شخصیت والایی چون حضرت آیت الله مهدوی کنی که مورد اعتماد امام راحل رضوان الله تعالی علیه، مقام معظم رهبری، مراجع و جوامع علمی و دینی و قاطبه مردم هستند، با حضور هوشمندانه خود این وحدت را میانداری می کنند

کد خبر 167926

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =