فرصت از دست رفته در صنعت گردشگری بازگشت ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، گفت: در صنعت گردشگری فرصت از دست رفته دیگر برنمی‌گردد و با کوچکترین تهدیدی آسیب می‌بیند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فریدون فعالی در دوره‌های تخصصی ایده پردازی و خلاقیت در حوزه گردشگری با انتقاد از عدم استقبال فعالان حوزه گردشگری از این همایش گفت: جشنواره‌های گردشگری را با آش، ساز و دُهل برگزار می‌کنیم و هیچگاه آن را علمی برگزار نکردیم.
او ادامه می‌دهد: متاسفانه از همایش‌های اینچنینی به این عظمت معمولا استقبال نمی‌شود و این اولین بار نیست.
به گفته مدیرکل میراث فرهنکی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، بین ایده و تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه در حوزه گردشگری فاصله وجود دارد و باید ایده‌ای خلق کنید که منجر به تحقق شود.
"صنعت گردشگری پیشرو در اقتصاد جهانی است و مهمترین صنعتی است که منابع درآمدی و ایجاد اشتغال آن قابل اتکاست و اکنون صنعت گردشگری حرف اول را می‌زند و بسیاری از کشورهای دنیا به این موضوع می پردازند." این بخش دیگری از سخنان فعالی در این دوره تخصصی بود.
به اعتقاد وی، در صنعت گردشگری فرصت از دست رفته دیگر برنمی‌گردد و با کوچکترین تهدیدی آسیب می‌بیند و گردشگری در ایران نیاز به نگاه و رویش اندیشه‌های نو دارد تا بتواند با شرایط موجود خود را همگن کند.
او در ادامه از ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: داشته‌های تاریخی و فرهنگی استان کرمان بیشتر از سایر استان‌هاست اما نتوانستم در مسیر توانمندسازی و به‌روز قدم بگذاریم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان زمان ماندگاری در گردشگری را مهم دانست و گفت: آماده سازی بسته‌های گردشگری متنوع برای حضور بیشتر گردشگران در استان کرمان لازم و ضروری است.
طبق اعلام فعالی، استان کرمان نیاز به حمایت همه دارد و باید با همکاری یکدیگر صنعت گردشگری این خطه را در ریل خودش قرار دهیم.
46
کد خبر 1679276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =