موانع توسعه گردشگری باید در چارجوب قانون رفع شود

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور گفت: باید موانع توسعه گردشگری در چارجوب قانون رفع شود.

به‌گزارش خبرآنلاین از مازندران، جواد واحدی در جلسه پیگیری توسعه گردشگری شهرستان بهشهر با بیان اینکه بهشهر به‌عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی و طبیعی دارای ظرفیت‌های تاریخی منحصر به فرد است بر برنامه‌ریزی در حفظ و احیای آثار تاریخی، استفاده بهینه و اقتصادی از ظرفیت‌های موجود تاکید کرد.

وی با اعلام سیاست وزارت میراث‌فرهنگی بر رفع موانع توسعه در چارچوب قانون، از اقدامات موثر در این زمینه خبر داد.

معاون وزیر گردشگری در ادامه افزود: ۱۸۳ طرح گردشگری با هزینه سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از وزارتخانه ویدیو کنفرانسی همزمان در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور افزود: عمده این طرح‌های زیرساختی گردشگری قابل افتتاح مربوط به استان‌های تهران، اصفهان، گلستان، گیلان و مازندران است.

وی افزود: استان مازندران به دلیل دارا بودن از تمدن غنی، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در بخش‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یکی از استان‌های پایلوت گردشگری کشور است.

واحدی با با بیان اینکه در مازندران این نبوغ را شاهدیم که آموزش و پرورش با نگاه به توسعه استان و گردشگرپذیر بودن استان با احساس نیاز کردن به تخصص‌های گردشگری اقدام به راه‌اندازی رشته‌های گردشگری کرده است جای تقدیر دارد؛ تصریح کرد:《 از وزارت خانه پیگر خواهم شد تا مدرسه گردشگری در استان مازندران و شهر ساری دایر شود و به‌عنوان پایلوت در کشور مدلی برای استان‌های دیگر باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران نیز بر ارتقای دانش گردشگری اشاره کرد و گفت: تفاهم‌نامه همکاری در زمینه ارتقای دانش گردشگری با اداره آموزش و پرورش مازندران بسته شده است.

وی با بیان اینکه مازندران ظرفیت‌های بی‌نظیری در گردشگری دارد از برنامه‌های توسعه‌ای این اداره‌کل در بخش‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد و گفت: 《دانش آموزان سفیران گردشگری ما هستند که به اهمیت موضوع؛ زنگ گردشگری در استان را در مدرسه به صدا درآوردیم

برزگر، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران نیز با بیان اینکه براساس یافته‌های باستان‌شناسی در سایت گوهرتپه و غار هوتو، این شهرستان دارای قدمت حدود ۷هزارسال است؛ افزود:《دوک‌های نخ‌ریسی و تندیس‌های مفرغی آثار کشف شده در این منطقه، گویای تمدن و هنر فاخر صنایع‌دستی از قدیم‌الیام است.

46

کد خبر 1679412

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =