دورریز غذا در اتحادیه اروپا چقدر است؟

اعتمادآنلاین نوشت:در سایه بحران جهانی غذا و انرژی که پس از جنگ روسیه و اوکراین شدت گرفته است، یک رسانه بریتانیایی میزان دورریز غذا در اتحادیه اروپا را از منظر آمار و ارقام منتشر کرد.

در سایه بحران جهانی غذا و انرژی که پس از جنگ روسیه و اوکراین شدت گرفته است، یک رسانه بریتانیایی میزان دورریز غذا در اتحادیه اروپا را از منظر آمار و ارقام منتشر کرد.

روزنامه گاردین با استناد به گزارش سازمان فیدبک EU نوشت: سالانه ۱۵۳ میلیون تن غذا در اتحادیه اروپا دور ریخته می‌شود که دو برابر ارزیابی‌های سابق بوده و ۱۵ میلیون تن بیش از واردات غذایی است که به اروپا صورت می‌گیرد.

پژوهشگران این موسسه در گزارش خود تاکید کردند: میزان گندم دورریخته‌شده در اتحادیه اروپا معادل نصف کل صادرات گندم اوکراین و یک‌چهارم میزان کل صادرات دیگر حبوبات اتحادیه اروپاست.

دورریز غذا در اتحادیه اروپا از نگاه آمار و ارقام چقدر است؟

فرانک میشلسن مدیر این سازمان گفت: در حالی که روزبه‌روز قیمت مواد غذایی افزایش می‌یابد و هزینه‌های زندگی گران‌تر می‌شود، انتشار آمار دورریز غذا در اتحادیه اروپا که نشان می‌دهند بیشتر از رقم واردات آن است، تنها می‌تواند یک رسوایی توصیف شود.

اتحادیه اروپا اکنون فرصت عظیمی برای هدف‌گذاری رسیدن به نقطه اجرای قانون کاهش زباله‌های غذایی است. قانونی که بر اساس آن با فرا رسیدن سال ۲۰۳۰ این زباله‌ها به نصف کاهش می‌یابد و با این کار به بهبود مشکل تغییرات آب و هوایی و نیز افزایش امنیت غذایی کمک خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

217 46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1680122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =