۰ نفر
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
رئیسی : زاهدی وفا ، پاکدست است

مهر نوشت: رئیسی درباره وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: هر چند تمامی وزارتخانه‌ها مهم هستند اما این وزارتخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که می‌تواند در تحقق شعار دولت یعنی عدالت اجتماعی نقش آفرینی بیشتری انجام دهد، همچنین این وزارتخانه با اقشار مختلف جامعه، بازنشستگان عزیز، کارگران مختلف و … در ارتباط است و می‌تواند زمینه بهره‌مندی آنها از عدالت را فراهم کند که این موضوع نکته‌ای محوری است.

وی با بیان اینکه هرچند موضوعات مربوط به اشتغالزایی به همه دستگاه‌ها مربوط است اما وزارت تعاون مسئول پیگیری این موضوع است، افزود: در ماه‌های گذشته گام‌هایی در راستای تعاون، میدان‌داری به تعاون‌ها و اقتصاد تعاونی برداشته شد، از سوی دیگر موضوعاتی مانند مسائل اجتماعی و آسیب‌های صندوق‌ها مانند صندوق بازنشستگی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: از همه همکارانی که در این وزارتخانه تلاش کردند، تشکر می‌کنم؛ از دکتر عبدالملکی که در این وزارتخانه تلاش کرد تقدیر می‌کنم، اما این نکته نیز از اهمیت برخوردار است که این وزارتخانه کار بسیاری دارد و باید با استفاده از تجربه همه عزیزان کارهای متفاوتی در آن صورت گیرد.

رئیسی در تشریح سوابق زاهدی وفا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: با شخصیت او آشنایی داشته و عملکرد وی را در جایگاه‌های مختلف بررسی کردم. وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو شرط مهم دانش و تجربه برخوردار است، وی دانش مناسبی در مسائل اقتصادی داشته و از صاحبنظران اقتصادی است و بسیاری از افراد نظریه او را قبول دارند.

وی با اشاره به تجربه زاهدی وفا در وزارت امور اقتصادی و دارایی، افزود: زمانی که اودر معاونت اقتصادی این وزارتخانه مشغول بود، طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را پیشنهاد کرد و پیوست عدالت آن را مطرح کرد که ابتکار خوبی بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به فعالیت زاهدی وفا در معاونت اقتصادی معاون اول رئیس جمهور، اضافه کرد: وی همچنین در سال ۹۰ با دستور مقام معظم رهبری در مجموعه الگوی پیشرفت اسلامی – ایرانی فعالیت داشت.

رئیسی با بیان اینکه در دورانی که سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، تعامل خوبی با بیرون و درون وزارتخانه داشت، افزود: دوستان مجلسی به من گفتند که کاش او در این مدت با مجلس شورای اسلامی تماس می‌گرفت، من نیز در پاسخ مطرح کردم از آنجا که مشخص نبود که او حتماً به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد شود، می‌خواستند زمینه‌سازی نشود در واقع این موضوع حُسنی هم دارد، وی به دنبال عرضه خود نبود و این رفتار به معنای بی‌اعتنایی به مجلس، نمایندگان یا کمیسیون اجتماعی نبود، پس از اینکه مشخص شد که وزیر پیشنهادی تعاون، آقای زاهدی وفا است جلساتی برگزار شد، در واقع او به دنبال ارتباط سازمانی بود؛ ارتباط با مجموعه حتماً می‌تواند برای او زمینه خوبی در انجام کارها باشد.

وی در ادامه در توضیح شاخص‌های انتخاب وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: داشتن روحیه مبارزه با فساد و اجرای عدالت به خصوص برای این مجموعه یکی از شروط اساسی انتخاب ما بود. نقش روحیه عدالت خواهی و حق خواهی و تحول خواهی برای همه دستگاه‌ها و به خصوص برای این مجموعه بسیار مهم است و ما این شاخص را در او می‌بینیم.

رئیس‌جمهور با تاکید بر شاخص پاکدستی برای انتخاب وزیر پیشنهادی کار، افزود: همانگونه که بارها اعلام کردم و در سلوک و رفتار خود نشان دادم، موضوع پاکدستی و زندگی پاک و ارتباطات سالم و مبارزه با ارتباطات ناسالم از شروط اصلی بنده برای گزینش و معرفی افراد است، البته گاهی در مورد حضور افراد ناسالم در استان یا شهرهایی به ما گزارش می‌شود که در صورت احراز این موضوع، با آن برخورد کردیم.

رئیسی افزود: علاوه بر سه کمیسیون آموزش، اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس که برنامه‌های وزیر پیشنهادی تعاون را بررسی کردند، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ نیز اعلام کرد که برنامه‌های این وزیر را بررسی کرده و علاوه بر آن در ارتباط با سلوک شخصی این فرد، وی را پاکدست می‌داند.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1680145

برچسب‌ها