حمایت جدی دستگاه قضایی استان از مدافعان امنیت

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه قضایی استان تمام قد از مدافعان امنیت استان که برای تامین امنیت جامعه در حال مقابله با اغتشاشگران هستند و به برخی از آن‌ها نیز آسیب های جدی وارد شده، حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در آیین تجلیل از مدافعان امنیت استان قزوین که در سالن جلسات دادگستری کل استان برگزار شد، اظهار کرد: برای امنیتی که امروز در داخل کشور حاکم است خون صدها شهید به‌زمین ریخته است و به‌همین خاطر حفظ و تامین امنیت در تمامی حوزه‌ها خط قرمز دستگاه قضایی، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی کشور است.

او افزود: طی روزهای اخیر عده‌ای فریب‌خورده تحت تاثیر هیجانات و تحرکات معاندین و بدون‌هیچ هدف مشخص و مطالبه منطقی به خیابان‌ها آمدند و با تخریب اموال عمومی و شخصی و اقدامات آشوبگرانه امنیت جامعه را خدشه‌دار کردند. لذا اجازه نمی‌دهیم که این عده قلیل با موج‌سواری و جهت‌گیری از دشمنان بخواهند شرایط عمومی جامعه را ناآرام کنند.

این مقام قضایی استان گفت: در حال حاضر اقدامات اغتشاشگران فراتر از مطالبه‌گری اجتماعی در حوزه مسائل فرهنگی شده و صرفاً به تخریب و تحریق اموال عمومی و شخصی و ضرب‌وجرح نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی می‌پردازند.

رجبی تصریح کرد: در این ایام نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در خیابان‌ها حضور دارند تا شرایط عمومی جامعه به گذشته بازگردد و همچنان رفتار توام با رافت اسلامی در دستور کار نیروها قرار دارد، اما آشوبگران با انواع سلاح‌ها و ادوات این حافظان امنیت را مورد ضرب‌وشتم قرار داده و موجب آسیب دیدگی آن‌ها شده‌اند.

دادستان قزوین یادآور شد: دستگاه قضایی استان تمام قد از مدافعان امنیت استان که برای تامین امنیت جامعه در حال مقابله با اغتشاشگران هستند و به برخی از آن‌ها نیز آسیب‌های جدی وارد شده، حمایت می‌کند.

او افزود: امروزه برخی از سلبریتی‌ها، ورزشکاران، هنرمندان و... که نظام برای آن‌ها هزینه کرده و به مال هنگفت و نام‌ونشان رسیده‌اند در صفحات مجازی خود به این اغتشاشات دامن زده و با جوسازی جوانان و نوجوانان را برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور تهییج می‌کنند و این جای تاسف دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: به خانواده‌ها توصیه می کنیم که مراقب فرزندان خود باشند، تا تحت تاثیر جریانات و عناصر فتنه قرار نگیرند و در خیابان‌ها حاضر نشوند، زیرا در صورت اقدام آشوبگرانه قطعاً دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های متولی طبق قانون برخورد می‌کند و باید تبعات اعمال و رفتار خود را بپذیرند.

رجبی گفت: بر اساس تدابیر اندیشیده شده بسیاری از بازداشت‌شدگان که صرفاً تحت تاثیر هیجانات قرار گرفته و در پرونده آن‌ها مورد خاصی وجود ندارد با اخذ تعهد و توجیه آزاد شده‌اند، اما با مسببین و عناصر سرکرده که رهبری اغتشاشات را در خیابان‌ها و فضای مجازی عهده‌دار بودند، هیچ مماشاتی نمی‌کنیم و برخورد سخت قانونی در انتظار آن‌ها است و برای‌شان اشد مجازات را از دادگاه خواستار هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: به تعبیری پرچمی که با خون شهیدان برافراشته شده است، با آتش عده‌ای فریب‌خورده، وطن‌فروش و خارج‌نشین پایین نمی‌آید و اجازه نمی‌دهیم که ضربه‌ای به پایه‌های مستحکم نظام وارد کنند و قطعاً مردم بصیر ایران اسلامی این فتنه دشمن را نیز خنثی می‌کنند تا خاری در چشم معاندین نظام شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از چند نفر از نیروهای مدافع امنیت استان قزوین که در ایام اغتشاشات دچار جراحت و آسیب‌دیدگی شده بودند، با اهداء لوح تقدیر به‌عمل آمد.

کد خبر 1680278

برچسب‌ها