واریز مقرری بیمه بیکاری برای بیش‌از ۵هزارنفر در قزوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از واریز مقرری بیمه بیکاری برای پنج‌هزار و ۹۳نفر در استان تا پایان شهریورماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عین‌الله کشاورزترک، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اعلام این خبر اظهارکرد: در ۶ماهه نخست سال جاری، ۲هزار و ۹۵۰نفر از واجدان شرایط، توسط ادارات اجرایی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری به شعب تأمین اجتماعی معرفی شدند و برای پنج‌هزار و ۹۳نفر در استان تا پایان شهریورماه سال جاری بیمه مقرری بیمه بیکاری واریز شد.

او افزود: از این تعداد مقرری ۲هزار و ۳۴۳نفر امسال برقرار شده و ۲۶۳نفر از مقرری بگیران اشتغال مجدد داشته و مقرری یک‌هزار و ۸۶۶نفر نیز به دلیل پایان مقرری، بازنشستگی، فوت یا کشف اشتغال پنهان قطع شد.

این مسئول با اشاره به واحدهای مشکل‌دار استان، گفت: طی رصد و بازرسی‌های مستمر به‌عمل آمده از بنگاه‌های اقتصادی، تعداد واحدهای مشکل‌دار استان منتهی به پایان شهریورماه سال جاری ۲۰واحد با تعداد یک‌هزار و ۷۶۵کارگر است.

کشاورزترک یادآور شد: در سال جاری، با توجه به افزایش فرصت‌های شغلی و ظرفیت‌های خالی اشتغال و در خصوص اجرایی‌کردن دستورالعمل مشترک اشتغال مجدد، جلسات متعددی میان این اداره کل با اداره کل تأمین اجتماعی و ادارات اجرایی برگزار شده است.

او ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، کارفرمایان می‌توانند جهت بهره‌مندی از خدمات نیروی کار مقرری بگیران تحت پوشش بیمه بیکاری، تعداد نیروی انسانی و تخصص مورد نیاز خود را کتباً و بر اساس فرم یک این دستورالعمل به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: مقرری‌بگیران بیمه بیکاری که در قالب این طرح و بامعرفی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به کار می‌شوند در صورت بیکاری غیرارادی از سوی کارگاه مربوط می‌توانند مدت باقی‌مانده مقرری بیمه بیکاری را استفاده کنند و الزام یک‌سال سابقه در آخرین کارگاه برای این دسته از متقاضیان حذف شده است.

46

کد خبر 1680910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =