مذاکرات جنبی نمایندگان گاهی منجر به بی​توجهی آنها به مذاکرات و رای دادن به دستور جلسات می​شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در جلسه امرزو، اغلب نمایندگان را دعوت می​کرد تا در رای​گیری​ها شرکت کنند. او حتی به شوخی به آنها گفت: رای دادن واجب عینی است نه کفایی!

او حتی از نمایندگان خواست تا در خلال بررسی وضعیت صنعت کشور، مزاحم وزیر نشوند تا او متوجه مذاکرات باشد. در حالی که برخی نمایندگان با مراجعه به غضنفری، مطالباتی از او را مطرح می​کردند، یکبار باهنر به او گفت: شما با خودتان یک معاون نیاوردید تا پاسخگوی نمایندگان باشد؟ واکنش دیگر نایب رئیس مجلس نیز این بود که گفت: نمی​دانم آقای غضنفری به چه کسی گوش می​دهند؟ به مذاکرات مجلس یا مذاکرات خصوصی نمایندگان؟

پس از آنکه نمایندگان به دو فوریت طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه رای ندادند، سیدسلمان ذاکر نمینده ارومیه در نطق امروزش با گلایه گفت: چرا 230 نفر این طرح را امضا کرده اما به آن رای ندادند؟ باریکلا بر شما که نه تنها رای ندادید بلکه ما را هم متهم به ارائه طرحی بر آمده از مسائل منطقه​ای کردید؟ اصلا شما می​دانید ارومیه کجای ایران است و جایگاه دریاچه ارومیه کجاست؟

سیدفاضل موسوی نماینده خدابنده که می​گفت از مخالفین این طرح است ولی فرصت نطق نیافته، در واکنش به سخنان ذاکر گفت: اتفاقا ما باید تذکر می​دادیم نه شما! در اردبیل مردم از ما آب شرب می​خواهند، ما هنوز نیاز آب شرب را رفع نکرده چطور دغدغه ارومیه داشته باشیم؟ فراموش نکنید که نمایندگان در رای خود آزادند.

موسی​الرضا ثروتی هم که از مخالفین این طرح بود در تذکر دیگری گفت: شما که سه سال است نماینده ارمیه هستید چرا طرح تحقیق و تفحص از بی توجهی به دریاچه ارومیه ندادید و از دیگر نمایندگان مردم توقع دارید؟

/2929

کد خبر 168180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  0 0
  یکی نیست به این آقای موسوی بگوید که شما نماینده اردبیلی یا خدابنده برای رضای خدا هم که شده یک سر بیا به خدابنده و ببین در روستاهای خدابنده چه خبر است با تانکر برای مردم اب می اورند که در ماه رمضان ان هم قطع شده لطفا درج کنید
 • بدون نام US ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۵
  0 0
  بابا آذزبایجان و دریاچه ارومیه مهم نیستن که. مهم خلیج فارسه... مهم نقش جهان و زاینده رود...حالا بقیه جاهای ایران مثل سیستان و آذربایجان ویران بشن مهم نیس... حداقل حرف دلمو زدم.
 • جلال IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  0 0
  سلام.نماينده اي كه عرضه حل مشكل آب شرب يه شهرستانو نداري پس چرا براي حل يه بحران زيست محيطي وانساني راي منفي ميدي؟ميدوني سونامي نمك يعني چي؟ميدوني ازبين رفتن زميناي كشاورزي چندين استان يعني چي؟ميدوني آوارگي 12ميليون ايراني از كاشانشون يعني چي؟