۱۵ نفر
۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
آقای رئیس استعفا پیشکش، عذرخواهی هم نمی‌کنید؟

هک شدن دوباره پخش صداوسیما در کمتر از یکسال، نشانه چیست؟ نفوذ، ناکارآمدی، بی خیالی، بی پولی...؟ در هر صورت و با هر دلیلی، مسئولیت پذیری و عذرخواهی نیاز دارد.

بخش خبری ساعت ۲۱ در شب گذشته، درست هنگام پخش گزارشی با حضور رهبر انقلاب، هک و با تصاویری عجیب، آنتن زنده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای چند ثانیه در اختیار ضد انقلاب قرار گرفت! اینکه چطور ممکن است باکس‌های منتخب که ساعتی قبل از خبر، نهایی و آماده پخش می‌شود، ناگهان جای خود را به تصاویری دیگر بدهد، یک موضوع فنی است که یا دست افراد نفوذی در کار است و یا واقعا سامانه پخش، از بیرون هک شده است.

اما نکته مهم سکوت عجیب رئیس سازمان صداوسیما در هر دو مورد است.

آقای رئیس! دفعه قبل (۷بهمن ۱۴۰۰) ظاهرا هنوز جاگیر نشده بودید و فضا دست شما نبود، الان چطور؟ بعد از جابجایی مدیران و تغییرات گسترده، رخداد چنین اتفاقی آن هم از همان مسیر قبلی و دقیقا به همان سبک پیشین، آنقدر مهم نیست که حداقل شائبه استعفا مطرح شود؟ یا توضیح رسمی در همان بخش خبری و یا بخش بعدی ارائه شود؟ آنهم از سوی مقام اصلی سازمان و نه کارشناسان همیشه در صحنه!

واقعا اگر چنین اتفاقی در یک رسانه دیگر پیش می‌آمد، در بخش های خبری، به بهانه «نفوذ» و هتک حرمت، چه بلایی سر آن رسانه می آوردند؟ آقای رئیس! بعد از دو گل خورده در زمین خودی، توقع روشنگری و شفافیت که نداشته و نداریم، آیا انتظار عذرخواهی ساده هم از سوی شما زیاد است؟!

البته وقتی پخش زنان برهنه در بخش خبری را با یک گزارش ضعیف و «ببخشید» یواشکی لاپوشانی می‌کنید، قطعا برای این اتفاق عجیب و تکرارش در کمتر از یکسال، یا سکوت می‌کنید یا بازهم به دوستان اعلام می‌کنید بروند از بودجه «بی بی سی» و «من و تو» در مقابل بودجه کم صداوسیما بگویند و رخنه حرفه‌ای را با کمبود منابع مالی، توجیه کنند.

آقای رئیس! گفت‌وگوی منبع آگاه شما با خبرگزاری دولت، چاره کار نیست (اینجـــا بخوانید) اینکه بعد از اتفاق، علت را آنهم به روایت منبع آگاه اعلام کنید، فقط زمانی مرهم است که مسیر تکرار بسته شود وگرنه کنایه پول نداشتن، عذر بدتر از گناه است و نشانه ضعف مدیریتی که حتی نمی‌تواند منابع خود را بر اساس اولویت‌ها، مدیریت کند تا مانع «نفوذ و هک» شود اما می‌تواند انتقاد کند که پول نبود، دوباره هک شدیم!

آقای رئیس و سایر روسا، باور کنید «عذرخواهی» جزئی از اقتدار است!

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1681851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 3
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
  3 2
  وقتی یک عده نامحرم و نااهل در حاکمیت نظام نفوذ کرده باشند همین است
 • رضا 🇮🇷 IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
  8 1
  استعفاءقشنگتره اگرخودش متهم ردیف اول نباشدوگرنه بایدبادواشتباه متعدیدبایدجریمه واخراج شودوبرنوع حسب اندازه جرم ویااشتباه محکوم وحکم داده شود....
 • علی IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
  4 3
  این‌که‌عذرخواهی‌‌جزئی‌از‌اقتدار‌است.در‌جای‌معنا‌ومفهوم‌دارد‌که‌ریا‌وتزویر‌‌نباشد‌یا‌حداقلی‌باشد‌نه‌جایی‌که‌کلآ‌تزویر‌است
 • محمد رضا احمدی IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
  9 1
  مگر در این مملکت کسی تا حالا عذر خواهی کرده که این دومی باشد
 • معین الرعایا US ۰۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۹
  2 6
  اسما خواهر عایشه برای دیدن ایشان به منزل پیامبر آمد در حالی که لباس بدن نمایی پوشیده بود. پیامبر تا چشمش به اسما افتاد، صورتش را رو به دیوار کرد و با اشاره به گردی صورت و مچ دست به پایین، به اسما گفت ای اسما، برای زن مکلف، جز این دو قسمت، پوشاندن باقی بدن واجب است. شیخ مهدی نصیری از روایات و تاریخ گفت و من هم روایت گفتم. سوال من این است که برای چه پیامبر چنین برخوردی را با اسما داشت؟ مطابق فرمایش شما، خواهر زن ایشان، دوست داشته لباس بدن نما بپوشد و پیامبر هم نباید با او برخورد میکرده. آقای نصیری، شما خلاف گویی میکنید. من از حرفهای شما قانع نشدم. ضمنا 99 درصد جامعه ایران مسلمان است. ما امروز کنیز و زن بادیه نشینی که از اسلام مطلع نباشد، نداریم. شما هم مثل بقیه خلاف گویی میکنید. گفتگو با شما حاصلی ندارد چون در دعوای بین خدا و دیگران، جانب دیگران را میگیرید. من از شما بدم میاد چون نان ارباب را خوردید و به او پشت کردید و درباره رسول اش هم دروغ گفتید