بازی‌های ویدئویی برای این افراد کشنده است!

دیجیاتو نوشت: محققان توضیح داده‌اند که بازی‌های ویدیویی باعث بیش از اندازه تحریک شدن سیستم‌عای عصبی شده و بازی‌های جنگی چندنفره بیشترین تاثیر را دارند.

از زمان‌ها قبل گفته شده بود که افرادی با بیماری‌های قلبی زمینه‌ای ممکن است در ورزش‌های رقابتی با خطر ضربان قلب نامنظم قرار بگیرند که به آن آریتمی قلبی گفته می‌شود. اکنون محققان هشدار داده‌اند که برای جوانان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای قلبی، خطرات مشابهی در هنگام انجام بازی های رایانه‌ای نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Heart Rhythm منتشر شده، محققان هشدار می‌دهند که بازی می‌تواند یک «خطر جدی» برای کودکان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای ایجاد کند و حتی می‌تواند کشنده باشد.

از دست دادن هوشیاری در حین بازی و دلیل آن

آن‌ها در تحقیق خود مواردی از کودکانی را پیدا کردند که در حین بازی‌های رایانه‌ای، ناگهان هوشیاری خود را از دست می‌دهند. از دست دادن هوشیاری می‌تواند یک علامت هشدار دهنده قبل از حادثه جدی قلبی باشد. محققان گفته‌اند که در این شرایط، سیستم عصبی بدن بیش از حد تحریک شده و همین امر باعث می‌شود تا این دسته از کودکان، هوشیاری خود را از دست بدهند.

در بین ۲۲ موردی که آن‌ها پیدا کردند، بازی چند نفره جنگی رایج‌ترین محرک برای از دست دادن هوشیاری بوده است. همچنین ۴ مورد از آن‌ها منجر به مرگ شده و علائم گزارش شده در تمام موارد شامل تپش قلب، غش با دوباره به دست آوردن هوشیاری، حملات قلبی و درد قفسه سینه می‌شود. علاوه بر این، برای برخی کودکان مشکلات ریتم قلب تشخیص داده شده است.

«کلر لاولی»، محقق اصلی این پژوهش از مرکز قلب کودکان در شبکه بیمارستان‌های کودکان سیدنی استرالیا توضیح می‌دهد:

«بازی‌های ویدیویی می‌تواند خطری جدی برای برخی از کودکان مبتلا به بیماری‌های آریتمی باشد. همچنین آن‌ها در بیمارانی که دارای شرایط آریتمی مستعد اما اغلب ناشناخته هستند، می‌تواند کشنده باشند. کودکانی که در حین بازی‌های الکترونیکی ناگهان هوشیاری خود را از دست می‌دهند باید توسط متخصص قلب ارزیابی شوند، زیرا این می‌تواند اولین نشانه از یک مشکل جدی قلبی باشد.»

با توجه به نتایج این تحقیق، محققان هشدار می‌دهند که برای کودکان مبتلا به بیماری‌های قبلی، بازی‌های ویدیویی ممکن است جایگزین مطمئنی برای ورزش‌های فیزیکی نباشد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1683657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =