۵۰ درصد آب بهای کشاورزان لرستانی بخشوده می شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت : در صورت اجرای الگوی کشت محصولات کشاورزی ۵۰ درصد آب بهای کشاورزان بخشوده می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید عماد شاهرخی از بخشودگی ۵۰ درصدی آب بهای کشاورزان استان خبرداد.

وی افزود: همچنین کشاورزی که هر مقدار تولید محصولاتش نسبت به سال گذشته افزایش یابد، به همان اندازه از بخشودگی آب‫ بهاء برخوردار می‌شود.

شاهرخی با بیان این که لرستان در تولید گندم جزء ده استان برتر کشور است، تصریح کرد: امسال تا کنون ۲۷۰ هزار تن گندم تحویل سیلوها شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان همچنین با بیان این که سالانه ۱۲۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود، یادآورشد: در صورت رعایت الگوهای کشت در سال زراعی جاری ۱۵۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در لرستان تولید خواهد شد.

شاهرخی گفت: با اجرای صنعت الگوی کشت محصولات کشاورزی در سال اول اجرای آن ۱۷ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح همچنین ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار معادل ۶۰۰ هزار میلیارد تومان صرفه جویی عاید استان می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: همچنین با رعایت صنعت الگوی کشت پیش بینی می‌شود در سال آینده زراعی ۳۴۶ هزار تن گندم و ۱۳۶ هزار تن جو از مزارع آبی و دیم استان برداشت شود.

شاهرخی با اشاره به رتبه نخست لرستان در زمینه تولید حبوبات و رتبه دوم لرستان در کشور در زمینه سطح زیر کشت حبوبات، تاکید کرد: برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان صنایع تبدیلی و بسته بندی در استان مشکلی وجود ندارد و تا کنون ۱۰ مجوز برای صنایع بسته بندی در استان صادر شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان این که هیچ گونه کمبودی در زمینه تهیه و تامین سم، کود و بذر برای کشاورزان لرستان وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود از ۸۸ هزار هکتار زمین زیر کشت حبوبات استان امسال حدود ۵۵۰ هزار تن محصول برداشت شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1683735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =