عکس | ایرانسل و سایپا ماشین متصل ساختند!

دیجیاتو نوشت: مراسم رونمایی از شاهین متصل صبح دوشنبه ۲۵ مهر و در رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار شد.

مراسم رونمایی از شاهین متصل در رویداد فناورانه خودروهای آینده برگزار شد. در این رویداد، سایپا به معرفی تکنولوژی جدید در خودروی شاهین پرداخت که با همکاری اپراتور ارتباطی ایرانسل طراحی شده است. خودروی متصل یا همان Connected Car به ماشینی گفته می‌شود که به اینترنت دسترسی داشته و در حالت معمول به یک شبکه وایرلس محلی مجهز است.

شاهین متصل از طریق به اشتراک‌گذاری دسترسی اینترنتی می‌تواند با دستگاه‌های داخل و خارج از خودرو ارتباط برقرار کند. مکان‌یابی و امکان ارسال اطلاعات مکانی، برخورداری از سرویس اشکال جهت برقراری ارتباط با مراکز خدماتی و امدادی در مواقع اضطراری و همین‌طور امکان ارسال گزارش دیاگ خودرو به سرویس نظارت بر اطلاعات و اعلام نتیجه به کاربر از طریق تلفن همراه راننده، از جمله ویژگی‌های تکنولوژی جدید در شاهین متصل هستند.

عکس | خودروی آینده‌نگر ایرانسل و سایپا/ شاهین متصل چه فرقی با شاهین معمولی دارد؟

بحث رونمایی از شاهین متصل برای نخستین بار در نشست عمومی در تاریخ ۲۰ مهرماه مطرح شد. سایپا وعده داد در رویداد فناورانه خودروهای آینده که در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود، از فناوری جدید خود رونمایی می‌کند و البته به وعده خود نیز عمل کرد.

رویداد فناورانه خودروهای آینده در محل مرکز تحقیقات و نوآوری خودرو سایپا و با هدف معرفی دستاوردهای اخیر شرکت‌های دانش‌بنیان و نمایش قابلیت‌ها و پتانسیل آن‌ها در بهبود و ارتقای صنعت خودروسازی کشور و همین‌طور پیشرفت تکنولوژیکی و توان علمی، تخصصی و فنی نخبگان و متخصصین حوزه، نمایش دستاوردهای شرکت‌های مختلف در عرصه تولید خودروهای برقی و هیبریدی، معرفی خودروهای متصل و زیرساخت‌ها و تجهیزات وابسته و تست و آزمون آن‌ها برگزار شده است.

سایپا علاوه بر رونمایی از شاهین Connected Car، آریا را نیز به معرض نمایش درآورد. این خودرو در نسخه بنزینی در سال آینده روانه بازار می‌شود. البته طبق ادعای سایپا، نسخه تمام برقی آریا بر اساس پلتفرم SP ساخته و تولید خواهد شد.

سایپا همچنین قول داده که فناوری‌ها و آپشن‌های جدید از جمله خودرو متصل، سیستم پیشگیری از برخورد، سیستم هشدار نقاط کور و غیره را به محصولات جدید خود اضافه کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1684766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =