آمار دانش آموزان معترض به روایت فرمانده کل انتظامی / اشتری: گفتم هوای پدر و مادر مهسا امینی را داشته باشید

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سردار اشتری گفت : ما در کشور ۳۰ میلیون دانش‌آموز داریم و طبق آمار تنها یک درصد از این دانش‌آموزان اقدام به اعتراض کردند، ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که تنها در ۵۰ مدرسه اعتراضاتی روی داد و در مجموع کشور ما ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و نهایتا ده‌ها هزار نفر به خیابان‌ها ریختند

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه در اغتشاشات‌ ۱۷ آشوبگر مسلح ‌و ۹۴ ‌وابسته به ‌منافقین را بازداشت کردیم، گفت: این اواخر واقعا افراد دیگر تنها برای زدن و کشتن به خیابان می‌آمدند و به قصد براندازی.

به گزارش تسنیم؛ سردار حسین اشتری ظهر امروز در نشستی که به منظور بررسی حوادث اخیر کشور برگزار شد، با اشاره به راهپیمایی اربعین امسال اظهار داشت: برای برنامه‌ریزی سفر حج که تنها ۶۰ هزار نفر سالانه و از ۱۸ مرز رسمی رد می‌شوند یکسال برنامه‌ریزی می‌کنیم اما اربعین امسال که پس از دو سال وقفه برگزار شد، ۳.۵ میلیون نفر بدون هیچ مشکلی از ۶ مرز رفتند و برگشتند و از مرز مهران به تنهایی روزانه ۳۰۰ هزار ‌زائر می‌گذشتند و این چیزی نبود جز معجزه امام حسین (ع) و حقیقتا دستاوردی بود برای جمهوری اسلامی ایران و مطمئنا این دستاورد به کام دشمنان بسیار تلخ بود.

وی ادامه داد: به‌هرحال روز ۲۲ شهریور من برای ماموریتی برای رویداد اربعین به شهر شلمچه رفته بودم که واقعه فوت مرحومه امینی را به من گزارش دادند و ‌ همان لحظه چند مورد را تذکر دادم از جمله اینکه به دقت و فورا به موضوع رسیدگی شود، هوای خانواده و پدر و مادرش را داشته باشند و اگر قصور و تقصیری انجام شده رسیدگی شود. پس از آن نیز خودم را به تهران رساندم و حتی شخصا حدود ۲۰ دقیقه با پدر آن مرحومه صحبت کردم.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به این اتفاق افزود: کاری که از سوی ماموران ما انجام شد، چیزی فراتر از رویه مرسوم و جاری نبود و کاری بود که توسط مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و آنچه که وظیفه انسانی و اسلامی ما بوده کاملا رعایت شده بود.

وی درباره وقایع و پیامدهای این اتفاق گفت: بعد از خاکسپاری که در روز اربعین در سفر انجام شد، تجمعاتی شروع شد که در ابتدا اعتراضی بود اما بلافاصله تبدیل به اغتشاش شد و کار به تعرض به اموال عمومی، شعارهای هنجارشکنانه، حمله به بانک‌ها و سوپرمارکت‌ها و ... کشیده شد و مردمی که از روی هیجان و احساس ناراحتی به خیابان آمده بودند فورا صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و این هوشمندی و بصیرت مردم واقعا قابل ستایش و تقدیر و تحسین است.

سردار اشتری با بیان این که حفاظت از جان و مال و ناموس مردم وظیفه پلیس است، تصریح کرد: وقتی کار به اغتشاش کشیده شد، نیروهای عمل‌کننده یعنی نیروهای انتظامی، بسیج و بخشی از نیروهای سپاه پاسداران برای مقابله با اغتشاش‌گران و تامین امنیت وارد عمل شوند و جانانه ایستادگی کردند. در این بین برخی از خواص و خودی‌ها هم نادانسته و بدون اطلاع، برخی به عمد و برخی نیز غیرعامدانه اظهار نظرهایی کردند و این جریانات ادامه داشت تا سخنرانی حکیمانه و روشنگرانه مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم انتظامی و تربیت پلیس امام حسن مجتبی(ع) که راه را برای مردم و مسئولان روشن، دوستان را امیدوار و دشمنان را مایوس و ناامید کردند.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسن مجتبی (ع) خاطرنشان کرد: ایشان در سخنرانی خود که برای نخستین بار بعد از دو سال در جایی خارج از حسینیه برگزار شد، موارد بسیار مهمی را بیان کردند از جمله همین موضع‌گیری بدون تحقیق عده‌ای از خواص که از آنها خواست موضع و صحبت‌های خود را اصلاح کنند که برخی اصلاح کردند اما برخی نیز این کار را نکردند؛ ایشان همچنین هجمه به پلیس را هدفمند و برنامه ریزی‌شده توصیف و تضعیف پلیس و حمله به آن را تضعیف و حمله به امنیت کشور عنوان کردند. این سخنان بسیار راهگشا و روشن‌کننده بود.

فرمانده کل انتظامی کشور در ارتباط با جنگ ترکیبی دشمن علیه ایران تصریح کرد: همانطور که رهبری نیز اشاره کردند، دشمنان یک جنگ ترکیبی شدیدی را علیه ما به کار گرفته که اوج آن در این واقعه مشهور بود. جمهوری اسلامی ایران حوادث بسیاری را پشت سر گذاشته که اوج آن در دهه ۶۰ و زمانی بود که منافقان روزانه ۱۵۰ نفر را ترور می‌کردند، بعث با ایران وارد جنگ شده بود و دنیا هم ما را تحریم کرده بود اما این ماجرا و این فتنه واقعا یک اتفاق و واقعه بی‌نظیر در طول تاریخ جمهوری اسلامی بود چراکه پیچیدگی بسیاری داشت و دشمن تمامی توان خود را در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،امنیتی و رسانه‌ای به میدان آورده بود، اپوزیسیون داخلی و خارجی و حتی سران فتنه هم فعال شدند و اتفاقات زیادی را داد.

وی با اشاره به عملیات رسانه‌ای دشمن افزود: یکی از سنگین‌ترین عملیات‌های رسانه علیه کشور ما در این فتنه انجام شد؛ شبکه سعودی اینترنشنال به صورت ۲۴ ساعته اقدام به پمپاژ خبری می‌کرد و طوری شده بود که مثلا اعلام می‌کرد همین الان در فلان خیابان درگیری و تجمع است و ما پشت نمایشگرهای مرکز پلیس آن خیابان را نکاه می‌کردیم و می‌دیدیم که هیچ خبری نیست؛ البته برخی جاها واقعا کارهای جنایتکارانه‌ای انجام می‌دادند مثلا در برخی شهرها مغازه‌های مردم را غارت کردند، خودروها را آتش زدند و به خانه‌هایی که احساس می‌کردند مردی در آن‌ها نیست حمله کردند و اگر نبود ایستادگی جانانه نیروهای عمل‌کننده، اتفاقات خیلی فاجعه‌باری رخ می‌داد؛ با این‌حال پلیس تا حد امکان با رافت برخورد می‌کند اما وقتی کسی به قصد جنگ با مردم به خیابان می‌آید، پلیس بر سر امنیت مردم با کسی تعارف ندارد و هرکجا که لازم باشد برخورد شدیدی انجام خواهیم داد.

سردار اشتری ادامه داد: سناریوسازی‌ها و کشته‌سازی‌های نیز از دیگر پیچیدگی‌های این فتنه بود؛ هر کسی که در این مدت به هر دلیلی می‌مرد آن را رسانه‌ای می‌کردند و به گردن نظام می‌انداختند. کسی خودکشی کرده بود، سکته قلبی کرده بود و... و سریعا آن را به گردن نظام می‌انداختند. یا مثلا مورد داشتیم که فیلمی پخش شد که پلیس خانمی را هل می‌دهد و خانم به زمین می‌افتد؛ وقتی فیلم کامل آن را دیدیم در آن فیلم آن خانم ۷ مرتبه به سمت پلیس‌ها حمله‌ور می‌شود و قصد دارد با آن‌ها درگیر شود، یک مرتبه با تیغ موکت‌بری حمله می‌کند و بار آخر با چنان فحش‌های شرم‌آوری که نهایتا پلیس او را هل می‌دهد و به زمین می‌خورد. بعد از دستگیری مادر این خانم آمده و می‌گوید که دایی‌اش در خارج است و به آن‌ها گفته برای گرفتن اقامت باید در این تظاهرات حاضر شوند، با پلیس درگیر شوند و فیلم بگیرند تا مدرکی برای گرفتن پناهندگی و اقامت باشد.

وی درباره دستگیرشدگان افزود: ما در کشور ۳۰ میلیون دانش‌آموز داریم و طبق آمار تنها یک درصد از این دانش‌آموزان اقدام به اعتراض کردند، ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که تنها در ۵۰ مدرسه اعتراضاتی روی داد و در مجموع کشور ما ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و نهایتا ده‌ها هزار نفر به خیابان‌ها ریختند و این‌ها در برابر جمعیت مردم ایران و جمعیتی که روز سوم مهر در سراسر کشور به خیابان آمدند قابل مقایسه نیستند.

فرمانده کل انتظامی کشور بیان کرد:البته که حتی یک نفر هم زیاد است اما این اواخر واقعا افراد دیگر تنها برای زدن و کشتن به خیابان می‌آمدند و به قصد براندازی. همین اواخر ۱۷ نفر مسلح دستگیر کردیم و ۹۴ نفر از افراد وابسته به سازمان منافقین و خانواده‌های آنان و به این دلیل است که می‌گویم به قصد جنگ با جمهوری اسلامی آمده بودند اما به یاری خداوند، حمایت مردم، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و ایستادگی نیروهای انتظامی و امنیتی نتوانستند کاری از پیش ببرند

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1686114

برچسب‌ها