هفته​نامه پنجره نوشت:

عزت​الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما پس از مدت​ها در گفت و گو با یک نشریه مکتوب در مورد مسائل مختلف این سازمان و اتفاقات چند سال اخیر صحبت کرده است.

او در بخشی از این مصاحبه و در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما آیا می‌توان به خاطر برخی نکات مهم‌تر از پاره‌ای خط قرمزها صرف‌نظر کرد؟» گفت :« به طور کلی نه ولی اصل با محتوا و تأثیرگذاری نهایی پیام یک فیلم و یا سریال است.»

او افزود:«سریال دکتر قریب از کارهایی بود که رهبری در یک جلسه‌ای از آن اعلام رضایت کردند این سریال مربوط به زندگی و خدمات دکتر محمد قریب است و بسیاری از صحنه‌های این مجموعه در بیمارستان کنار مریض‌ها، پرستارها و منطبق با حال و هوای سال‌های دور تصویر شده شخصا همیشه نگران نحوه نمایش این روابط بودم بسیاری از روابط روابطی عاطفی و حسی بود ولی رهبری فرمودند که این سریال کار خوبی بوده نه این‌که اشکال نداشته باشد.»

ضرغامی گفت:«من چندین بار که از ایشان در مورد این‌گونه مشکلات سوال کردم رهبری فرمایش بسیار بلند و حکیمانه‌ای داشتند و فرمودند همه این ضوابط باید رعایت شوند ولی دقت کنید به آن پیام اصلی که منتقل می‌شود. در مورد سریال یوسف هم به ایشان عرض کردم که آرایش همسر فرعون زیاد است و یک جاهایی خود ما به آن اشکال داریم ایشان فرمودند اگر آن پیام کلی و معنوی که منتقل می‌شود، برتری و تفوق خود را نشان دهد این مسائل می‌تواند قابل اغماض باشد.»

5757

کد خبر 168814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  0 0
  واقعا بايد به داشتن چنين رهبر روشن و روشنفكري به خود بباليم كه در مورد آرايش همسر فرعون ميفرمايند((اگر آن پیام کلی و معنوی که منتقل می‌شود، برتری و تفوق خود را نشان دهد این مسائل می‌تواند قابل اغماض باشد)) . انشاءا... در پنا حق تعالي سلامت باشند .
 • بدون نام IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  0 0
  انتخابات نزدیکتر میشه ، کاندیداها هم خودشونو بیشتر نشون میدن.
 • EHSAN.sali IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  0 0
  سلام سریال دکتر قریب عالی بود... "یاحق"
 • علی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  0 0
  یکی نیست به اقای ضرغام بگه پس چرا دستور توقف سریال دکتر حسابی رو دادن؟ مگه افتخار ایران که نه افتخار عالم به پدر علم فیزیکش نیست به خاطر شایعات موهوم این کارو لغو کردن دکتر حافظ قران و دیوان های شعر بودن این چه حرفایی درموردشون میزنید