اتهام رسمی آمریکا : بشقاب‌پرنده‌ها کار چین است! + عکس

مقامات دولتی بر این باورند که عملیات نظارتی توسط قدرت‌های خارجی و بالون‌های هواشناسی و یا دیگر ابزار هوابرد، بیشتر حوادث اخیر پدیده‌های هوایی ناشناس را توضیح می‌دهند.

امیر حسین فوقانی _ خبرآنلاین، این مشاهدات پنتاگون و آژانس‌های اطلاعاتی را برای سال‌ها متحیر کرده است و به نظریه‌هایی در مورد بازدید از بیگانگان فضایی و جاسوسی توسط یک کشور متخاصم با استفاده از فناوری پیشرفته دامن می‌زند.

بیشتر بخوانید:

عکس | جانوران عجیب و غریب دریایی که هیچ وقت قادر به دیدن آنها نخواهید بود!

حرکت انقلابی توییتر در دنیای رمزارزها | ایلان ماسک دست به کار شد!

سازمان‌های اطلاعاتی قرار است تا روز دوشنبه سند محرمانه‌ای را به کنگره تحویل دهند که گزارشی را که سال گذشته منتشر شده بود به‌روزرسانی می‌کند و می‌گوید تقریباً همه این رویدادها توضیح‌نشده باقی مانده‌اند. سند اصلی به ۱۴۴ حادثه بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱ نگاه می‌کند که توسط منابع دولتی ایالات متحده، عمدتاً پرسنل نظامی آمریکایی، گزارش شده‌اند.

اتهام رسمی آمریکا : بشقاب‌پرنده‌ها کار چین است! + عکس

این مقاله بر اساس مصاحبه با مقامات آمریکایی آشنا با یافته‌های پنتاگون و آژانس‌های اطلاعاتی بررسی این حوادث تهیه شده است. مقامات به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند تا درباره آثار طبقه بندی شده صحبت کنند.

برخی از مقامات به طور رسمی به نظارت چینی‌ها اشاره می‌کنند که با فناوری نسبتاً معمولی پهپاد به دنبال آموزش خلبان‌های خود هستند؛ مقامات آمریکایی بر این عقیده‌اند که چین که نقشه هواپیماهای جنگنده پیشرفته را دزدیده است، می خواهد درباره نحوه آموزش خلبانان نظامی خود توسط ایالات متحده اطلاعات بیشتری کسب کند.

به گفته نیویورک‌تایمز مقامات پنتاگون بیشتر کار را مخفی نگه داشته اند؛ تا حد زیادی به این دلیل که نمی خواهند چین یا سایر کشورها بدانند که تلاش های آنها برای جاسوسی از ارتش آمریکا کشف شده است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1689165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =