تاکید امیر عبداللهیان بر ضرورت اجرایی سازی توافقات ایران و سوریه در حوزه‌های اقتصادی

خانم هیفاء جمعه - نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران، که در راس گروهی از نمایندگان مجلس این کشور برای دیدار و گفت‌وگو با همتایان خود در مجلس شورای اسلامی سرگرم دیدار از تهران هستند، سه شنبه شب با حسین امیرعبداللهیان - وزیر امور خارجه ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با یاد کردن از شهدای گرانقدر مقاومت خصوصا سردار بین المللی مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی، شهدای سوریه و دیگر شهدای محور مقاومت که با ایستادگی سوریه را از ورطه تروریسم داعشی رها کردند و با اشاره به نقش و جایگاه مجالس دو کشور در پیگیری توسعه مناسبات در ابعاد مختلف همکاریهای فیمابین، ضرورت اجرایی سازی توافقات دو کشور در حوزه های اقتصادی را در سطح ظرفیتهای موجود مورد تاکید قرار داد.

خانم هیفاء جمعه نیز در این دیدار با اشاره به روابط راهبردی دو کشور، قدردانی مردم و دولت سوریه از ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم و افراطی گری را مورد تاکید قرار داد.

وی با ادای احترام به شهدای جنگ علیه تروریسم در سوریه، یاد و نام سردار بزرگ مقاومت شهید سلیمانی را در دل مردم سوریه به عنوان نماد فداکاری همواره زنده دانست و از این شهادت به عنوان نشانه داشتن دشمن واحد مردم دو کشور یاد کرد.

نایب رییس گروه دوستی - پارلمانی سوریه و ایران با توجه به بازدید انجام شده از یکی از مراکز خانه خلاقیت در تهران، پیشرفت های علمی در کشورمان در حوزه های نانو، پزشکی، سلولهای بنیادی و صنایع را ستودنی دانست و آن را مرهون مقاومت و ایستادگی مردم ایران در برابر تحریم های ظالمانه ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تخریب وجهه کشورهای محور مقاومت از سوی امپراتوری رسانه ای غرب، بر ضرورت تقویت جبهه رسانه ای مقاومت برای نشان دادن چهره واقعی و مواجهه با اکاذیب این امپراتوری رسانه ای تاکید کرد.

در این دیدار عباس گلرو - نایب رییس، خانم محمد بیگی و تیموریان از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

310310

کد خبر 1690342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =