عکس | این نسخه کیا اسپورتیج مخصوص ساحل ساخته شده‌است!

دیجیاتو نوشت:‌ کیا برای محافظت از لاک‌پشت‌های دریایی یک دستگاه اسپورتیج اهدا کرد. این خودرو به بنیاد غیر انتفاعی Sea Turtle Inc اهدا شده و بر اساس تریم X-Pro توسعه یافته است.

خودروسازان بزرگ از هیچ فرصتی برای برجسته کردن برند خود خووداری نمی کنند، کیا هم از این قاعده مستثنی نیست و برای محافظت از لاک‌پشت‌های دریایی یک دستگاه اسپورتیج مخصوص را در نظر گرفته است. این خودرو به بنیاد غیر انتفاعی Sea Turtle Inc اهدا شده و بر اساس تریم X-Pro توسعه یافته است. به منظور خدمت‌رسانی و کمک بهتر به حفاظت از لاک‌پشت‌های دریایی، مدل اهدایی تفاوت‌هایی با نسخه استاندارد از اسپورتیج X-Pro دارد.

همانطور که در تصاویر می‌توانید مشاهده نمایید، کیا اسپورتیج اهدایی به بنیاد Sea Turtle Inc آفرودی‌تر است. بدنه این خودرو رنگ سبز مخصوصی دارد و از فواصل دور نیز می‌توان آن را تشخیص داد. برای تردد بهتر در سواحل و محیط‌های خارج از جاده، این خودرو از تجهیزات خاصی سود می‌برد که تایرهای بزرگ‌تر با فشار باد کمتر مهم‌ترین آنها هستند. با اتکا به این تایرها، کیا اسپورتیج ناجی لاک‌پشت‌ها راحت‌تر می‌تواند روی شن‌های نرم حرکت کند. نردبان و باربند از دیگر تجهیزات اختصاصی این خودرو به شمار می‌روند.

کیا اسپورتیج اهدایی به Sea Turtle Inc نشان‌های مخصوصی روی خود دارد تا بیننده بداند که در حال نگریستن به یک خودروی سازمانی است! با دقت بیشتر معلوم می‌شود قلاب مخصوص بکسل در این خودرو با مدل استاندارد تفاوت دارد. در کنار این‌ها بجای چراغ استاندارد، مهندسان کیا از چراغ LED قرمز رنگ در این خودرو استفاده کرده‌اند. شاید بدانید تحقیقات نشان می‌دهد لاک‌پشت‌ها حساسیت کمتری نسبت به نور قرمز دارند.

فضاسازی‌های مخصوص در داخل کابین کیا اسپورتیج

کیا به انتشار تصاویر نمای بیرونی بسنده کرده و از فضای داخلی اسپورتیج اهدایی به بنیاد هیچ عکسی موجود نیست. با وجود این کمپانی کره‌ای می‌گوید مثل نمای بیرونی کابین نیز متفاوت از مدل استاندارد است و محفظه‌ها و فضاسازی‌های مخصوصی دارد. جالب اینکه برخی از فضاهای موجود مخصوص حمل تخم، بچه‌لاک‌پشت‌ها و حتی لاک‌پشت‌های بالغ تحت درمان هستند.

راسل ویجر (Russell Wager) معاون ارشد بخش بازاریابی کیا در آمریکا در رابطه با محصول جدید کمپانی می‌گوید: «ما با همکاری متخصصان Sea Turtle Inc تلاش کرده‌ایم این اسپورتیج X-Pro را مطابق با نیازهای آنها و بر مبنای فاکتورهایی مثل عملکرد، راحتی، کارکرد و عملیاتی بودن شخصی‌سازی کنیم؛ به‌ویژه در مناطقی که آشیانه‌های لاک‌پشت‌های دریایی در آنجا قرار دارد.»

آقای ویجر می‌افزاید این کراس‌اوور به بنیاد Sea Turtle Inc کمک می‌کند کارهای خود را بهینه‌تر انجام دهد؛ همچنین این کراس‌اوور اختصاصی به آنها کمک می‌کند تعداد بیشتری از این حیوان در معرض انقراض را نجات دهند. بد نیست بدانید بنیاد Sea Turtle Inc سال گذشته بیش از ۵۶۰۰ لاک‌پشت دریایی را نجات داده است.

عکس | این نسخه کیا اسپورتیج مخصوص ساحل ساخته شده‌است!

اسپورتیج شخصی‌ساز تنها هدیه کیا به بنیاد Sea Turtle Inc نیست، زیرا این خودرو به عنوان بخشی از برنامه «تسریع اقدامات خیرخواهانه» کمپانی کیا به بنیاد مذکور اهدا می‌شود. پیشتر شرکت کیا با اهدای مبالغ نقدی به این بنیاد کمک کرده تاسیسات و امکانات خود را ارتقا دهد.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1690607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =