زبان هنر ابزار حفظ ارتباط ایران با سایر کشورها است

ایرنا نوشت: مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از تعزیه‌خوانان اعزامی به جمهوری ارمنستان، تاکید کرد اداره‌کل هنرهای نمایشی به دنبال تداوم اجرا و درخشش بیش از پیش این هنر والا و ایرانی در سطح بین‌الملل است چرا که معتقدیم زبان هنر ابزار حفظ ارتباط ایران با سایر کشورها است.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی از گروه تعزیه‌خوان اعزامی به جمهوری ارمنستان به سرپرستی ابوالفضل میرزا احمدی تقدیر کرد.

وی در ابتدای این دیدار ضمن آرزوی تداوم درخشش گروه‌های هنری در بخش بین‌الملل گفت: عصاره ایرانی بودن در هنر تعزیه به صورت تمام و کمال به چشم می‌خورد و اداره‌کل هنرهای نمایشی به دنبال تداوم اجرا و درخشش بیش از پیش این هنر والا و ایرانی در سطح بین‌الملل است.

مدیرکل هنرهای نمایشی با تشکر از گروه تعزیه توضیح داد: ما به تازگی در حوزه تعزیه، اندیشکده‌ای در جنوب ایران راه‌اندازی کرده‌ایم و در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی مراکز مشابه، هنر تعزیه به عنوان سمبل هنر ایرانی جایگاه خودش را حفظ کند و با همت عزیزانی که عمر و جوانی‌شان را در این حوزه گذاشته‌اند، بازار این هنر نه تنها در ایران که در سراسر جهان داغ باشد.

نظری خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهایی که می‌تواند ارتباط ما را با کشورهای دیگر حفظ کند، زبان هنر است. هنر منجر به ارتباط سالم و درست با دیگر کشورها است.

تعزیه؛ آبروی هنر نمایش ایرانی است

ابوالفضل میرزا احمدی سرپرست گروه تعزیه اعزامی به جمهوری ارمنستان در ادامه این دیدار گفت: این اجرا آبروی ما بود و سعی کردیم بهترین‌ها را در بخش‌های مختلف از موسیقی تا نقش‌خوانان برای برگزاری آن انتخاب کنیم.

هنرمندان گروه تعزیه به سرپرستی ابوالفضل میرزا احمدی، غلامرضا نعمتی (معاون اجرایی اداره‌کل هنرهای نمایشی)، اسرافیل فرج‌اللهی (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی) و مژگان وکیلی (مدیربخش بین‌الملل اداره‌کل هنرهای نمایشی) از دیگر شرکت کنندگان در این نشست بودند.

در پایان این دیدار، با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای به رسم یادبود از این تعزیه‌خوانان تقدیر شد.

گروه تعزیه قمر بنی‌هاشم، دهه آخر ماه صفر براساس هماهنگی‌های انجام شده توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی و بخش بین‌الملل این اداره با حضور در کشور جمهوری ارمنستان به اجرای تعزیه پرداخت.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1691142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =