اگرچه معاون پارلمانی دولت در مصاحبه​هایش اعلام کرده بود که هیات رئیسه مجلس خواستار بررسی دوباره تعطیلات عیدفطر است اما امروز خودش درخواست تعویق لایحه​ای دیگر را برای بررسی دوباره این تعطیلات مطرح کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مطول شدن بررسی لایحه اصلاح امورگمرکی، با درخواست برخی نمایندگان برای به تعویق انداختن آن مواجه شد تا به امور مهم​تری بپردازند. هفته گذشته یکبار این درخواست مطرح شد اما چون نماینده دولت در جلسه نبود که نظر دولت را اعلام کند، این درخواست بررسی نشد.

امروز بار دیگر درخواست تعویق دو هفته​ای این لایحه مطرح شد. درخواستی که این بار با موافقت محمدرضا میرتاج​الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور مواجه شد. اما محمدکاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون اقتصادی، مخالف این تعویق بود و خواستار برخورد صادقانه​تر دولت با مجلس شد و گفت: چرا می​گویند این لایحه نپخته است؟ آن هم در شرایطی که حتی یک مورد اختلافی در 60 ماده بررسی شده بین دولت و مجلس وجود نداشته و تمامی بندها بی تغییر و یا با تغییراتی جزئی مصوب شده است؟

وی با اشاره به اینکه دو هفته بعد، تعطیلات مجلس آغاز می​شود، گفت: چرا وقتی این قانون مهم بالاخره پس از مدت​ها کار کارشناسی به مجلس آمده است، باز می​خواهید ان را از دستور کار خارج کنید؟ آن هم در شرایطی که بررسی این لایحه آغاز شده و در دست بررسی است؟

سخنان نماینده صومعه​سرا که به اینجا رسید، باهنر به نقل از میرتاج​الدینی توضیح داد که موافقت دولت با تاخیر در بررسی لایحه امور گمرکی به دلیل ناپختگی این لایحه نیست. بلکه به دلیل این است که چون تعطیلات عیدفطر را مهم​تر می دانند، می​خواهند آن را بار دیگر در صحن علنی مجلس مطرح کنند.

داریوش قنبری نماینده ایلام در خلال مذاکرات امروز قصد بیان تذکری را داشت که با تاخیر به او نوبت داده شد. او هم تذکرش را با اعتراض به حسین فرهنگی منشی هیات رئیسه آغاز کرد و گفت: به استناد کدام ماده آیین​نامه به نمایندگان اجازه تذکر داده نمی​شود؟ ما که از سر تفنن نمی​خواهیم تذکر دهیم! وظیفه نمایندگی که فقط قانون​گذاری نیست. نظارت بر اجرا هم مهم است. متاسفانه وضعیت اجرای قوانین را هم که می بینید!

وی سپس با اشاره به اینکه گزارش از سوالات نمایندگان از وزرا، به موقع در دستور کار کمیسیون​ها قرار نمی​گیرد و به صحن علنی نمی​رسد، خطاب به محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت، ادامه داد: ما در ابتدای مجلس هشتم، بحت تحقیق و تفحص از وزارت خارجه درباره دریافت غرامت از عراق را مطرح کردیم اما تا کنون به این درخواست رسیدگی نشده و کار به جایی رسیده که نمایندگان عراق، مدعی دریافت غرامت شده​اند.

پس از سخنان وی، فرهنگی قصد داشت پاسخ قنبری را بدهد که باهنر سخنان وی را قطع کرد و گفت: تذکر خطاب به بنده بوده که خودم هم جوابش را می​دهم. شما هم اگر می خواهید تذکر دهید، مثل بقیه نمایندگان بروید در نوبت!

/2929

کد خبر 169207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۱
  0 0
  ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته ، ولی خونبهای یارانت (غرامت جنگی )پایمال گشته....
 • EHSAN.sali IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۱
  1 0
  سلام ماشاا... مجلسی ها که مدام در تعطیلات به سر می برند !؟ "یاحق"
 • حمید IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۲
  0 0
  سلام این تعطیلی اگرمال خود مجلسی هابودازش میگذشتند!!!