عکس | هشدار قاطع ایلان ماسک به جاعلان هویت در توییتر

دیجیاتو نوشت: ایلان ماسک می‌گوید اگر کاربران توییتر دست به جعل هویت بزنند و اعلام نکنند که اکانت «پارودی» هستند، حسابشان بدون هشدار مسدود می‌شود.

«ایلان ماسک»، مدیرعامل توییتر می‌گوید هر کسی که در شبکه اجتماعی توییتر جعل هویت کند، یعنی خود را به‌جای شخص دیگری جا بزند و به روشنی اعلام نکند که دارد به عنوان یک حساب «پارودی» فعالیت می‌کند، با مسدودیت دائمی از این پلتفرم مواجه خواهد شد. به نظر می‌رسد که این اقدام یکی از پاسخ‌های مالک جدید توییتر به مشکل ارائه تیک آبی با سرویس بلو باشد.

ایلان ماسک قانون جدیدی را برای کاربران توییتر وضع کرده است. او در پست جدیدی در صفحه خود نوشت: «از حالا به بعد، هر حسابی خود را به‌جای دیگران جا بزند و به وضوح اعلام نکند که «پارودی» است، به شکل دائمی مسدود می‌شود.»

او همچنین در توییت دیگری دراین‌باره اضافه کرد: «ما در گذشته پیش از تعلیق به افراد هشدار می‌دادیم، اما حالا که تیک آبی به‌صورت عمومی ارائه می‌شود، هشداری در کار نخواهد بود.» افزون بر این، ماسک می‌گوید هرگونه تغییر نام موجب ازدست‌رفتن موقتی تیک آبی برای حساب‌ها خواهد شد.

توییتر با جعل هویت مماشات نمی‌کند

توییتر حتی پیش از ارسال این توییت توسط ماسک، مسدودسازی شماری از حساب‌های کاربری را که نام خود را در اعتراض به سرویس جدید بلو به‌صورت Elon Musk درآورده بودند، آغاز کرده بود. «کیتی گریفین»، بازیگر و کمدین یکی از همین افراد است که پس از تغییر نام حساب خود به «ایلان ماسک»، دسترسی‌اش به این شبکه اجتماعی را از دست داده است.

عکس | هشدار قاطع ایلان ماسک به جاعلان هویت در توییتر

گفتنی است که توییتر همین حالا هم قوانینی در زمینه حساب‌های پارودی و طرفداری دارد، اما نکته مهم در اطلاعیه جدید ایلان ماسک این است که از این پس مسدودسازی حساب‌ها بدون اخطار قبلی انجام خواهد شد.

تصمیم جدید ایلان ماسک در شرایطی گرفته شده است که او گفته بود تصمیم‌گیری در زمینه قوانین را تا چند وقت دیگر انجام نخواهد داد و از یک شورای مدیریت محتوا برای این موارد کمک خواهد گرفت. ساعاتی پیش در گزارشی اعلام شد که توییتر احتمالاً عرضه سرویس بلو را تا پس از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا به تعویق می‌اندازد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1692269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =