کنداکتور نسیم به رنگ زرد/شبکه‌ای که به گواه آمار بدون مخاطب مانده است

با نگاهی به برنامه های پاییزی شبکه نسیم می توان پی برد محصولات جدید فاقد کیفیت هستند و به گواه آمار نتوانسته اند مورد پسند مخاطبان واقع شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزی که شبکه نسیم قد علم کرد، برخی نسبت به موفقیت آن شک داشتند؛ چرا که برنامه های اولیه فاقد استاندارد لازم بودند. کمی بعد «خندوانه»، «کودک شو»، دورهمی»، «تهمتن» و «کتاب باز» از نسیم شبکه ای پرمخاطب ساختند. حالا از این برنامه ها که بِرندهای نسیم محسوب می شوند، خبری نیست. برای پی بردن به وضعیت کنونی این شبکه، نگاهی به برنامه های جدید که در قالب برنامه های پاییزی به آنتن رسیده اند، انداختیم. طبعا برنامه هایی مثل «کارستون»، «نسیم دانش»، «نسیما» و «هفت آوا» که از قبل در کنداکتور قرار گرفتند، سوژه گزارش نیستند. سریال «اولین انتخاب» و مسابقه «خانواده باحال» هم تکراری هستند.

جواهر سرخ

شبکه نسیم در فصل تابستان از «جواهر سرخ» رونمایی کرد و بتازگی ادامه آن روی آنتن رفته است. این مسابقه با اجرای کامران تفتی قصد دارد جاذبه های گردشگری جزیره هرمز را معرفی کند و در عین حال توجهی ویژه به مقوله کارآفرینی دارد. مسابقه با شرکت هنرمندان، ورزشکاران و نخبه‌های کشورمان در سه گروه ۶ نفره برگزار می‌شود که حالا نوبت به گروه سبز رسیده است. مهران رجبی و شبنم مقدمی چهره های مطرح این گروه هستند که به همراه دیگران وارد چالش های مختلفی می شوند؛ از جمله صید ماهی، پاک کردن آن و نیز فروش ماهی ها در بازار. در برنامه مواردی مثل گفت و گو با کارآفرین ها و نخبگان هم وجود دارد. ضعف اصلی «جواهر سرخ» وزن پایین شرکت کننده ها و نیز عدم برخوداری از جذابیت به اندازه کافی است. تلاش کامران تفتی برای ایجاد هیجان والبته شوخی های او هم کمکی به برنامه نکرده است. در اپلیکشین تلوبیون قسمتی که ۱۱ آبان روی آنتن رفت ۴۵۴ بازدید و قسمتی که ۱۲ آبان پخش شد، فقط ۲۷۹ بازدید داشته. ویدئوی یک دقیقه ای «تقلب رساندن خانم قلی خانی به آقای رجبی» اما ۸۳۴۵ بار دیده شده.

آب و آتش

ضعف های مسابقه «آب و آتش» که مهرماه پخش آن شروع شد، همچنان پابرجاست؛ از جمله آیتم های ضعیف مسابقه، کش دار بودن چالش ها، عدم برخوداری مسابقه از عنصر زیبایی شناسی، شوخی های ابتدایی و دوئل ناکام مجریان (شهاب عباسی و سیاوش مفیدی) و... این ضعف ها باعث شده «آب و آتش» وضعیتی بد در اپلیکشین تلوبیون داشته باشد. قسمتی که ۵ مهر روی آنتن رفت۵۰۹۲ بار دیده شده اما افت بازدید، در قسمت های بعد محسوس است. «آب و آتش» در ۱۱ مهر ۲۸۴۱، ۲۳ مهر ۸۸۳ و ۷ آبان ۶۱۴ بازدید داشته. بعضی ویدئوهای مسابقه به آمار بیش از سه هزار مشاهده هم رسیده اند اما میزان بازدید از غالب ویدئوها زیر ۵۰۰ بازدید است.

لالایی

شبکه نسیم در این سال ها علاوه بر برنامه هایی با ویژگی نشاط و سرگرمی، سراغ محتواهای جدی هم رفته است؛ مثل «هزارداستان» و «نفس». «لالایی» هم در این دسته قرار می گیرد که برغم ایده ارزشمند نتوانسته در قامت یک برنامه موفق و متفاوت ظاهر شود. «لالایی» یک برنامه مادرانه است که مجری (گیتی خامنه) از آن ها درباره تجربیاتشان می‌پرسد. حرف ها همانی است که بارها در برنامه های دیگر شنیده‌ایم. امتیاز اصلی به لالایی های اقوام است که خب سهمی کمی از برنامه به این مساله اختصاص یافته. آمار بازدید «لالایی» در تلوبیون پایین است. قسمتی که ۱۳ مهر پخش شد ۱۲۷۲ بار دیده شده است و برنامه ۱۴ و ۱۵ مهر به ترتیب ۱۲۷۶ و ۷۴۶ بازدید داشته اند. میزان مشاهده قسمت ۱۱ آبان هم ۱۸۱ است. در این میان ویدئوی «نوای لالایی جنوبی» ۲۶۰۰ بار دیده شده.

چهار شگفت انگیز

رئالیتی «چهار شگفت انگیز» در قالب دوربین مخفی سراغ شهروندان می رود و آن ها را با چالش های مختلف مواجه می کند. هدف ایجاد خنده و البته نقبی به مفاهیم اجتماعی و فرهنگی است. کاری که «چهار شگفت انگیز» می کند را پیش تر به شکل های مختلف در تلویزیون و شبکه خانگی دیده ایم. پس، آن چه در این رئالیتی شو شکل گرفته جدید و متفاوت نیست. این مسابقه به گواه آمار تلوبیون نتوانسته است رضایت مخاطبان را بدست آورد. ۱۹ مهر ۲۲۶۶، ۲۶ مهر ۱۲۳۷، ۳۰ مهر ۱۲۸۸ و۷ آبان ۱۲۱۴؛ این آماری است که برای «چهار شگفت انگیز» به ثبت رسیده. غالب ویدئوهای این برنامه هم زیر ۵۰۰ بازدید داشته اند.

شوتبال

سری جدید «شوتبال» از مهر ماه امسال با اجرای سوگل طهماسبی (بخش بانوان) و علی عامل‌هاشمی (بخش مردان) روی آنتن شبکه نسیم رفته است. مهم ترین ضعف آن، «تکراری شدن» برای مخاطب است. به آمار «شوتبال» نگاه کنید تا پی به وضیت آن ببرید: ۱۰ مهر ۷۰۱، ۱۷ مهر ۱۶۰۲، ۱۹ مهر ۱۴۰۵، ۲۵ مهر۴۷۶ و۱ آبان ۷۰۱ بازدید برای این مسابقه در تلوبیون ثبت شده است. در این میان یک ویدئوی برنامه بیش از ۱۵۰۰ بار دیده شده اما میزان غالب ویدئوها زیر هزار است. سهم ویدئوهایی با بازدید کمتر از ۱۰۰ مورد هم زیاد است... نسیم روزهای خوبی را تجربه نمی کند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1692514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهم‌نیست IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
    0 0
    حیف‌‌مدیری‌فردوسی‌پور‌‌علیخانی‌که‌دیگر‌دزتلویزیون‌نیستند حیف‌وصدحیف