عکس | رونمایی آئودی از یک شاسی بلند پرچمدار

عصرایران نوشت: آئودی از شاسی بلند پرچمدار خود رونمایی کرد. خودرویی با نام کیو۸ ئی-ترون مدل ۲۰۲۳ که طراحی بسیار جذاب و بی نقصی را همراه دارد.

آئودی تریم اس آتشین خود را نیز برای این شاسی بلند در نظر گرفته که در واقع نسخه پرفورمنس آن محسوب می شود.

آئودی کیو۸ ئی-ترون در ۲ ظرفیت برای باتری قابل سفارش است و البته در بخش پیشرانه نیز ۳ تریم مختلف دارد.

عکس | رونمایی آئودی از یک شاسی بلند پرچمدار

تفاوت مدل استاندارد با اسپرت بک به شرایط ستون آخر تا خط شروع صندوق عقب مربوط می شود.

کیو۸ ۵۰ ئی-ترون و مدل اسپرت بک همین خودرو از دو موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور مرتبط با هر محور استفاده می کند که مجموع خروجی این موتورهای الکتریکی ۳۳۵ اسب بخار است و گشتاور نیز برابر با ۶۶۴ نیوتن متر محاسبه شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، آئودی حتی برای محصولات استاندارد خود پیشرانه های قدرتمندی را ارائه می دهد.

ظرفیت باتری ۸۹ کیلووات ساعت است که برد حرکتی ۴۹۱ کیلومتر را فراهم می کند. این قابلیت پیمایش در مدل اسپرت بک به ۵۰۵ کیلومتر افزایش می یابد.

عکس | رونمایی آئودی از یک شاسی بلند پرچمدار

در تریم کیو۸ ۵۵ ئی-ترون و نسخه اسپرت بک آن میزان خروجی به ۴۰۲ اسب بخار افزایش یافته است. در این مدل بسته باتری نیز افزایش ظرفیت داشته و به ۱۰۴ کیلووات ساعت رسیده است. برد حرکتی معادل ۵۸۲ کیلومتر در نسخه عادی و ۶۰۰ کیلومتردر نسخه اسپرت بک محاسبه شده است.

و اما قویترین تریم یعنی اس کیو۸ ئی-ترون و مدل اسپرت بک آن از ۳ موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور در محور جلو و دو موتور در محور عقب استفاده می کنند. مجموع خروجی پیشرانه اس کیو۸ ئی-ترون برابر با ۴۹۶ اسب بخار و گشتاور ۹۷۳ نیوتن متر است. این تریم نیز از باتری ۱۰۴ کیلووات ساعت بهره می برد. برد حرکتی نسخه ساده ۴۹۴ کیلومتر و در مدل اسپرت بک ۵۱۳ کیلومتر محاسبه شده است.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1693389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =