تصاویر | یک میلیون کیلومتر و ۱۰ سال گارانتی برای این خودرو!

کمپانی چینی چری برای محصولات عرضه‌شده خود در اندونزی، گارانتی یک میلیون کیلومتری ارائه داده است.

خودروسازان چینی با تمامی قوا در حال تلاش برای تسلط بر بازار خودرو کشورهای در حال توسعه هستند و در این راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند. چری نیز بی تردید یکی از مطرح ترین خودروسازان چینی در سطح بین المملی است و اخیرا گارانتی یک میلیون کیلومتری چری برای محصولات عرضه‌شده در اندونزی، تلاش این کمپانی چینی در راستای نمایش کیفیت و جلب اعتماد مشتریان است. با توجه به عمر مفید ۱۰ ساله خودرو، این گارانتی نشان می‌دهد چری از کیفیت محصولات خود مطمئن بوده و به نحوی سعی دارد این اطمینان را به مشتریان اندونزیایی انتقال دهد.

محصولات چری در بازار اندونزی با گارانتی XXL عرضه شده‌اند که به معنی تضمین محصول به مدت ۱۰ سال یا ۱ میلیون کیلومتر است. این گارانتی مناسب برای آن دسته افرادی است که روزانه تا ۲۷۸ کیلومتر رانندگی می‌کنند. بدین ترتیب خودروی آن‌ها به مدت ۱۰ سال تحت محافظت برند چری بوده و در صورت عدم نقض قوانین گارانتی، مشمول خدمات مختلف شرکت قرار می‌گیرند.

تیگو 7 پرو

البته گارانتی‌های مشابهی توسط کمپانی‌های مختلف برای انواع خودروها ارائه شده است. به عنوان مثال، خودروهای هیوندای و کیا با گارانتی ۱۰ ساله در ایالات‌متحده عرضه می‌شوند، هرچند این گارانتی، مسافت یک میلیون کیلومتر را پشتیبانی نمی‌کند. کامیون‌های مرسدس بنز نیز در برخی کشورها با گارانتی سه‌ساله، اما بدون محدودیت مسافت عرضه شده‌اند.

گارانتی یک میلیون کیلومتری چری یک تضمین منحصربه‌فرد برای خودروهای چینی به حساب می‌آید. محصولات چینی هنوز نتوانسته‌اند اعتماد و اطمینان کامل مشتریان را در سطح جهان به دست آورند. چری تلاش کرده تا با ارائه گارانتی XXL یک کیلومتری، ذهنیت مشتریان نسبت به کیفیت و دوام محصولات خود را مثبت کند و به نظر می‌رسد استراتژی موفقی را در پیش گرفته است.

تیگو 8 پرو مکس

محصولات چری در ایران نیز با گارانتی‌های نسبتا طولانی‌مدت عرضه می‌شوند. به عنوان مثال خودروی MVM ۳۱۵ با گارانتی مسافت ۶۰ هزار کیلومتر در دسترس خریداران قرار دارد. بهترین گارانتی متعلق به خودروی تیگو ۸ است که از پیمایش مسافت ۲۰۰ هزار کیلومتر یا کارکرد ۷ ساله پشتیبانی می‌کند. محصولات چری عمدتا توسط گروه صنعتی مدیران خودرو روانه بازار می‌شوند، اما سوال این است که در صورت ارائه گارانتی یک میلیون کیلومتری در بازار کشورمان، هیچ یک از محصولات چری به دوران بعد از دوران گارانتی می رسیدند یا پیش از آن اسقاط می شدند؟

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1693672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =