۴ کوهنورد مفقودی در ارتفاعات قارنسا پیدا شدند

نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی بعد از ساعت‌ها تلاش جهت یافتن ۴نفر مفقودی در ارتفاعات قارنسا ارومیه، موفق به یافتن آنها شدند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، شهرام میرزایی سرپرست جمعیت هلال احمر استان گفت: طبق گزارش واصله به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان در ساعت ۱۹/۱۵ دقیقه روز جمعه مورخ ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ،تیم امداد و نجات پایگاه سرو ارومیه به محل حادثه اعزام و تیم واکنش سریع استان نیز پشتیبانی عملیات را به عهده گرفتند.

وی افزود: نجاتگران پس از طی مسافت در مسیر سخت و صعب العبور در ساعت ۳/۱۵ دقیقه روز شنبه ۲۱ آبان به قله رسیدند اما اثری از گمشدگان نیافتند،

وی ادامه داد: پس از گذشت حدود ۱۱ ساعت از عملیات سخت و طاقت فرسا در ساعت ۶ نجاتگران افراد گمشده را یافتند که یک نفر از آنها به دلیل افت شدید قند خون نیاز فوری به خدمات درمانی داشت که توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر اقدامات اولیه و فیکس و ایمن سازی انجام شد.

میرزایی خاطر نشان کرد:به دلیل وضعیت نامناسب و صخره ای بودن محیط همچنین نامساعد بودن شرایط جسمی گمشدگان نیاز فوری به امداد هوایی وجود داشت که با هماهنگی EOC جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اورژانس ۱۱۵ بالگرد اورژانس ، مصدومان منتقل شدند.

46

کد خبر 1694025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =