فنلاند: به حصول توافق بر سر احیای برجام بسیار نزدیکیم

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه فنلاند امروز در جمع خبرنگاران با تکرار ادعاهای اخیر مقامات اروپایی علیه ایران، گفت که امیدوار است موضوع احیای توافق هسته‌ای ارتباطی به دیگر مسائل پیرامون ایران پیدا نکند.

به گزارش وبگاه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، پکا هاویستو، وزیر امور خارجه فنلاند، امروز پیش از آغاز نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با توجه به اقدامات تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و موضع ایران مبنی بر انجام دادن اقدامات تقابلی، آیا نگران این اقدامات، به ویژه تاثیر آن بر موضوع برجام[توافق هسته‌ای است، گفت: برجام موضوعی است که باید جدا از چیزهایی که الان اتفاق می‌افتد در نظر گرفته شود.

هاویستو تاکید کرد: اتحادیه اروپا همواره قویا به برجام متعهد بوده است.

وزیر امور خارجه فنلاند با تکرار اظهارات مداخله‌جویانه شرکای اروپایی‌اش درباره اتفاقات اخیر ایران گفت: مسلما الان مسائل دیگری با ایران داریم که یکی از آن‌ها به کار گرفتن خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان، دختران و زنان برای تظاهرات است. به کار گرفتن خشونت عیله تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو بسیار تاسف‌بار است.

او در ادامه مدعی شد: موضوع دوم، [به کار رفتن] پهپادهای ایران علیه اوکراین است. حمایت ایران از روسیه در این موقعیت غیرقابل قبول است.

او در پاسخ یه این سوال که آیا امیدی به این دارد که این موضوعات جدا از موضوع برجام در نظر گرفته شود، گفت: امیدوارم این موضوعات از هم تمیز داده شوند. چون برجام پیشینه‌ای طولانی دارد و به حصول توافقی بر سر احیای برجام بسیار نزدیکیم.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1694923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =