دعوت امیر عبداللهیان از وزیر خارجه آذربایجان برای شرکت در نشست«۳+۳» در تهران

حسین امیرعبداللهیان از همتای آذربایجانی خود جهت مشارکت در نشست ابتکاری ایران موسوم به ۳+۳ در تهران به‌عنوان چارچوبی برای حل‌وفصل مسائل منطقه از طریق راهکار دیپلماسی دعوت به عمل آورد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ایران، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، اهم موضوعات روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این مکالمه تلفنی، امیر عبداللهیان ضمن ابراز نارضایتی از برخی اظهارات غیر واقع‌بینانه مطرح‌شده در روزهای اخیر ، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، مجاری رسمی و دیپلماتیک را بهترین مسیر برای رفع سوءتفاهمات و اختلاف‌نظرها دانست و تاکید کرد: مطرح کردن این گونه موضوعات در رسانه‌ها نه‌تنها کمکی به حل مسئله نمی‌کند بلکه زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان فراهم می‌آورد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، وزیر امور خارجه کشورمان توسعه روابط با همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر لزوم تقویت همه‌جانبه روابط میان دو کشور تاکید نمود.

امیرعبداللهیان از همتای آذری خود جهت مشارکت در نشست ابتکاری جمهوری اسلامی ایران موسوم به ۳+۳ در تهران به‌عنوان چارچوبی برای حل‌وفصل مسائل منطقه از طریق راهکار دیپلماسی دعوت به عمل آورد.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به دیدار اخیر رؤسای جمهور دو کشور در آستانه، گفت‌وگوها و تماس‌های میان مقامات تهران و باکو را مثبت ارزیابی کرد و بر آمادگی جمهوری آذربایجان جهت تقویت روابط و رفع سوءتفاهم‌ها تاکید نمود.

طرفین در این دیدار بر لزوم تداوم و تقویت ارتباط میان بخش‌ها و نهادهای مختلف دو کشور به‌منظور تقویت روابط دوستانه و رفع سوءتفاهمات احتمالی تاکید کردند.

310310

کد خبر 1695574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =