برگزاری سمینار روسای نمایندگی‌های استانی وزارت خارجه با حضور امیرعبداللهیان

نشست روسای نمایندگی‌های وزارت خارجه در داخل کشور به مدت دو روز و با هدف بررسی مسائل دفاتر نمایندگی، برنامه ریزی برای تقویت نقش استان ها در روابط خارجی کشور و در نظر گرفتن ظرفیت استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی در زمینه تجارت خارجی، در محل وزارت امور خارجه و با حضور وزیر، معاونین وزیر امور خارجه و دیگر مدیران ارشد این وزارت خانه برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با حضور در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت بالای فعالیت های نمایندگی های استانی در کمک به انجام وظایف وزارت امور خارجه در سراسر کشور، توصیه های لازم را ارائه کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطر نشان کرد: در جهت بهبود روابط خارجی باید از ظرفیت افراد با کفایت و نخبه در هر استان مانند شخصیت های علمی و دانشگاهی، روشنفکران، روزنامه نگاران، فعالان برجسته اقتصادی و تجاری استفاده کرد و با تشکیل اتاق فکر برای آینده استان در ابعاد حوزه فعالیت های خارجی برنامه ریزی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین بر لزوم توجه ویژه به استان های مرزی تأکید و اظهار داشت، انتظار می رود استان های مرزی در بالاترین و قویترین سطح با استان خارجی همجوار خود ارتباط تجاری داشته باشند و باید در این زمینه به طور ویژه اقدام شود.

دیگر محورهای صحبت های وزیر امور خارجه در جمع رؤسای نمایندگی های وزارت امور خارجه در داخل کشور، شامل توجه ویژه به مناطق آزاد اقتصادی، لزوم ارتباط مؤثر با دیگر نهاد ها و سازمان های استان، توجه به نتیجه محور بودن طرح ها و برنامه ها و نظام مند بودن فرایند اطلاع رسانی، معرفی ظرفیت ها و جاذبه های استان ها در سطح بین المللی بود.

رؤسای نمایندگی های استانی وزارت امور خارجه نیز در این نشست به بیان مسائل، مشکلات، فرصت ها و برنامه های خود از جمله فراهم کردن زیرساخت فعالیت در برخی استان ها و هماهنگی بین بخش های مختلف برای پیشبرد امور پرداختند.

311311

کد خبر 1695675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =