حمله موشکی و پهپادی سپاه به مقرهایی در اربیل کردستان عراق

ایرنا نوشت: منابع خبری از حملات موشکی و پهپادی به چند مقر در اربیل کردستان عراق از جمله در «کویسنجق» و منطقه «جیژنیکا» در نزدیکی شهر اربیل و نیز مقری در سلیمانیه خبر می‌دهند.

به گزارش ایرنا، منابعی در شبکه‌های اجتماعی عراقی از جمله «صابرین نیوز» یکشنبه شب اعلام کردند که مقرهای کومله در کویسنجق با ۴ موشک هدف قرار گرفته است.

بنا به اعلام منابع عراقی حمله دیگر نیز با پهپاد در منطقه «جیژنیکا» نزدیک شهر اربیل رخ داد و آژیرهای کنسولگری آمریکا در این شهر به صدا در آمد.

همچنین منابع آگاه می‌گویند حمله موشکی به مراکز کومله در «زرگویر» نزدیک سلیمانیه اقلیم کردستان عراق انجام شده است.

بر اساس گزارش‌ها، قلعه حزب دموکرات شاخه ایران در کویسنجق هدف حملات موشکی قرار گرفته و منهدم شده است.

حملات پهپادی نیز مقرهای کومله در زرگویز و باناکوره نزدیک سلیمانیه و نیز اردوگاه حزب دموکرات شاخه ایران در نزدیک روستای بهارکا را هدف قرار داده است.

منابع مطلع می‌گویند پایگاه‌های آمریکایی در استان اربیل اقلیم کردستان به حالت آماده باش کامل درآمده و آژیرهای ممتد از کنسولگری آن به گوش می‌رسد.

همزمان با این حملات، جنگنده‌های ارتش عراق مقرهای تروریست‌های داعش را در نزدیک روستای «الجهماویه» در اطراف رشته کوه «جبل حمرین» در جنوب «حویجه» هدف قرار دادند.

حمله دوباره سپاه به احزاب تجزیه‌طلب در کردستان عراق

همچنین خبرگزاری فارس و تسنیم نوشتند این حملات موشکی را سپاه انجام داده است: یگان‌های نیروی زمینی سپاه ساعاتی پیش به چند مقر گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق حمله کردند. این حملات با موشک و پهپادهای انتحاری علیه گروهک‌های کومله و دموکرات صورت گرفته است.

۶۹۶۹

کد خبر 1697512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =