راز برقراری ارتباط با گربه‌ها برملا شد | تنها یک لبخند ملیح لازم است!

گربه‌ها در مقایسه با سگ‌ها به بی‌اعتنایی مشهور هستند؛ اما اگر احساس می کنید که کمی سخت است تا با گربه خود ارتباط برقرار کنید، شاید تنها به این دلیل است که زبان آنها را بلد نیستید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تحقیقات نشان می دهد که ارتباط برقرار کردن با گربه‌ها در واقع آنقدرها هم سخت نیست؛ فقط باید بیشتر به آنها لبخند بزنید اما نه به روش انسانی و با نشان دادن دندان‌ها بلکه به شیوه گربه ای و با باریک کردن چشمان خود و پلک زدن آهسته.

در مطالعه‌ای که در سال 2020 منتشر شد، دانشمندان تعاملات گربه و انسان را مشاهده کردند و توانستند تأیید کنند که این عمل پلک زدن به آرامی باعث می‌شود گربه‌ها - اعم از حیوانات آشنا و ناآشنا - به انسان‌ها نزدیک شوند و پذیرای آن‌ها باشند.

کارن مک کامب روانشناس از دانشگاه ساسکس در بریتانیا توضیح داد: به عنوان فردی که هم رفتار حیوانات را مطالعه کرده و هم صاحب گربه است، خیلی خوب است که بتوانیم نشان دهیم که گربه ها و انسان ها می توانند از این طریق با هم ارتباط برقرار کنند.

این چیزی است که بسیاری از صاحبان گربه قبلاً به آن مشکوک بودند، بنابراین یافتن شواهدی برای آن هیجان‌انگیز است.

اگر زمانی را در اطراف گربه ها گذرانده اید، احتمالاً حالت چهره "چشم های نیمه بسته" آنها را دیده اید که با پلک زدن آهسته همراه است. این شبیه به تنگ شدن چشم انسان هنگام لبخند زدن است و معمولاً زمانی رخ می دهد که گربه آرام و راضی است. این بیان به نوعی لبخند گربه ای تعبیر می شود.

شواهد از صاحبان گربه نشان می دهد که انسان ها می توانند این رفتار را کپی کنند تا با گربه ها ارتباط برقرار کنند که ما دوستانه و آماده تعامل هستیم.

227227

کد خبر 1697786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =