احداث یک شهر جدید در یزد با نماهای ساختمانی متفاوت

استاندار یزد با اشاره به ایجاد یک شهر جدید در یزد گفت: تمام المان‌های تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی در این شهر وجود دارد و دور تا دور آن برای جدا شدن از مناطق صنعتی، حصار سبز کشیده شده که در واقع مگاپروژه استان بوده و در آن حتی نماهای ساختمان‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، ناصر باقری‌مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در نشست هم‌اندیشی جمعی از نخبگان و مستعدان‌ برتر یزدی مقیم تهران و استاندار یزد در محل بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه حل چالش‌های استان و منطقه باید در اولویت قرار بگیرد، اظهار کرد: گرچه به دلیل امکانات و کیفیت بالای دانشگاه‌های حاضر در تهران، عمده نخبگان و مستعدان استان‌های دیگر در تهران مشغول به تحصیل هستند اما این افراد باید در چرخه خدمت‌رسانی به استان نیز نقش‌آفرینی مثبت داشته باشند تا از این راه دین خود را به زادگاهشان ادا کنند.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: استان یزد در حکمرانی نخبگان یکی از استان‌های موفق کشور است و طرح های بسیار خوبی را در همین حوزه اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه با حمایت دولت سیزدهم تلاش داریم موضوع مسکن نخبگان را رفع کنیم، تأکید کرد: این مهم یکی از دغدغه‌های مجموعه دولت سیزدهم است.

مهران فاطمی؛ استاندار یزد نیز در این نشست با بیان اینکه استان سه ظرفیت ویژه دارد، گفت: اول منابع طبیعی و مشخصاً معدن است و بافت تاریخی و اصالت فرهنگی، یکی از ویژگی‌های بارز این استان و مزیت سوم منابع انسانی است.

وی با اشاره به موضوع مسکن نخبگان نیز خاطرنشان کرد: برای حل مشکل مسکن نخبگان استان، استانداری یزد برای اولین‌بار در کشور تمام زمین‌ها را به صورت ویلایی طراحی کرد چراکه خانۀ آپارتمانی با فرهنگ عمومی یزد منافات دارد.

استاندار یزد با بیان اینکه ۲۵ هزار نفر از واجدین شرایط مسکن در شهر یزد قرار دارند، اظهار داشت: برای تأمین مسکن این افراد، منطقه شهری ویژه‌ای طراحی شده است

وی افزود: در استان یزد هنوز آثار زندیه و صفوی وجود دارد؛ بنابراین احیای بافت سنتی یزد مهم است. به همین منظور یک شهر جدید بر اساس پیاده‌سازی معماری ایرانی اسلامی ایجاد کردیم که تمام المان‌های تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی در آن وجود دارد و دور تا دور این شهر برای جدا شدن از مناطق صنعتی، حصار سبز کشیده شده است. این در واقع مگاپروژه استان یزد است و در آن حتی نماهای ساختمان‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

فاطمی در ادامه با اعلام خبر ایجاد دهکده سلامت در یزد نیز گفت: صنعت گردشگری سلامت استان باید توسعه یابد که البته نیازمند حضور بخش خصوصی است

46

کد خبر 1701071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =