میرسلیم : در این صورت باید به خدا ایراد گرفت

مُنیبان نوشت : نماینده تهران در مجلس می‌گوید: بعید است که صلاحیت افراد به دلیل سوابق خانواده احراز نشود چرا که در آن صورت باید به خدا ایراد گرفت و بگوییم خدایا چرا حضرت نوح پیامبر شد او پسرش چنین اقداماتی را انجام داد.

مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس و قید بند تأثیر سوابق خانواده بر تأیید صلاحیت‌ها گفت: موضوع تأثیر سوابق خانواده بر نحوه احراز صلاحیت‌ها پیشنهاد است و باید آن را نگاه کنم چراکه اگر درست باشد جای بحث ندارد اما در مجموع این پیشنهاد خوب نیست چرا که هر فردی مستقل است.

او در پاسخ به اینکه بنابراین این امکان وجود ندارد که اطرافیان بر روی افراد تأثیرگذار باشند؟ افزود: این امکان وجود دارد اما دلیلی وجود ندارد که حتماً افراد از یکدیگر تأثیر بپذیرند. به عنوان مثال خواهر فردی گرفتار مسائلی می‌شود این دلیل نمی‌شود که برادر او را محکوم کنند. هر فردی آزادی خود را دارد.

میرسلیم در واکنش به اینکه یکی از دلایل ردصلاحیت لاریجانی درباره خانواده او و سفر فرزندانش به خارج از کشور عنوان شد تصریح کرد: بنده درباره لاریجانی اطلاعی ندارم. البته این مورد ردصلاحیت نشانه برخورد دوگانه نیست. در حقیقت معلوم نیست که لاریجانی به خاطر سوابق خانواده ردصلاحیت شده باشد امکان دارد موارد دیگر مطرح باشد. اصلا بعید است که صلاحیت افراد به دلیل سوابق خانواده احراز نشود چرا که در آن صورت باید به خدا ایراد گرفت و بگوییم خدایا چرا حضرت نوح پیامبر شد او پسرش چنین اقداماتی را انجام داد.

او درباره اعطای ایثارگری به افرادی که مورد تحریم قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: ایثارگری مفهوم دارد و باید به آن دقت کرد. ایثارگری یعنی از خودگذشتگی اگر تحریم افراد در قالب ایثارگری بگنجد می‌شود قبول کرد.

میرسلیم در پایان یادآور شد: به عنوان مثال آیا می‌شود دو خبرنگاری که تحریم شدند آنها را ایثارگر محسوب کنیم؟ ممکن است بشود چراکه این از خودگذشتگی است و این افراد به دلیل اقدامی که از خودگذشتگی تلقی می‌شود تحریم شدند. لذا ممکن است افرادی که تحریم شدند ایثارگر قلمداد شوند. در هر صورت تحریم هم یک محرومیت است و از خودگذشتگی محسوب می‌شود و قابل دفاع است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1701244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =