تعیین تکلیف بیش از یک‌هزار وسیله نقلیه توقیفی در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از تعیین تکلیف حدود یک‌هزار و ۶۵۰دستگاه انواع وسیله نقلیه توقیفی در پارکینگ‌های استان به نفع دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در تشریح این خبر اظهارکرد: در مردادماه سال جاری و در خصوص احیاء حقوق عامه و بررسی وضعیت پارکینگ‌های وسایل نقلیه توقیفی در استان بازدیدی ویژه از این مراکز صورت گرفت و مشخص شد در این پارکینگ‌ها تعداد قابل توجهی از وسایل نقلیه سال‌های متمادی و بدون تعیین تکلیف و مراجعه صاحبان آن‌ها رسوب شده است.

او افزود: بدون شک انباشت و رها شدن وسایل نقلیه در پارکینگ‌ها موجب تضییع حقوق اشخاص است و در همین خصوص این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادستانی قرار گرفت و کارگروه ساماندهی پارکینگ‌های وسایل نقلیه استان به دبیری احدی از معاونین دادستان مرکز استان و عضویت سایر دستگاه‌های متولی تشکیل شد.

رجبی گفت: در همین خصوص و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مربوطه نسبت به ساماندهی، ترخیص و تحویل وسایل نقلیه به صاحبان و حتی مزایده آن‌ها از طریق دادگاه اصل۴۵ قانون اساسی اقدام و علی‌رغم اطلاع‌رسانی عمومی از طریق رسانه ملی، رسانه‌های جمعی، نصب بنر در نقاط مختلف سطح شهر و...، صاحبان حدود یک‌هزار و ۶۵۰دستگاه انواع وسیله نقلیه مراجعه نکرده و از اموال خود اعراض کردند.

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: متعاقباً مراتب جهت اخذ تصمیم قانونی به دادگاه اصل۴۹ قانون اساسی ارسال و طی دادنامه‌های اصداری حکم به تملک وسایل نقلیه توقیفی مذکور به نفع دولت صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً این وسایل نقلیه طی برگزاری مزایده عمومی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا از فرسایش و تضییع آن‌ها جلوگیری شود و بدون‌شک موضوع پارکینگ‌های استان همچنان در دستور کار قرار دارد و نسبت به سایر وسایل نقلیه توقیفی نیز تصمیمات قانونی در خصوص پیشگیری از تضییع حقوق اشخاص و بیت‌المال اتخاذ می‌شود.

46

کد خبر 1701355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =