لرستان جزو استان‌های زاگرس نشین و مهم دارای منابع آبی و خاکی مطلوب است

رییس سازمان محیط زیست کشور گفت : لرستان جزو استان‌های زاگرس نشین و مهم؛ دارای منابع آبی و خاکی و پوشش گیاهی مطلوب است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی سلاجقه در بازدید از پتروشیمی لرستان در خرم آباد گفت: لرستان جزو استان‌های زاگرس نشین و مهم؛ دارای منابع آبی و خاکی و پوشش گیاهی مطلوب است و مردم این استان تاکنون هم زیستی مسالمت آمیزی با طبیعت داشته اند که انتظار می رود توسعه این منطقه در خور باشد.

وی با اشاره به پتروشیمی خرم آباد :این واحد طی ۶ سال گذشته از زمان بهره برداری تاکنون به عنوان صنعت سبز معرفی شده که این مهم نشان می دهد معیار و شاخص‌ها در این واحد رعایت شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به ضرورت کاهش استفاده از سوخت کمکی و مازوت؛ این سوخت تا هفته گذشته نسبت به سال قبل ۲۹.۵ درصد کمتر وارد نیروگاه های کشور شده است.

به گزارش ایرنا علی سلاجقه روز پنجشنبه در بازدید از پتروشیمی لرستان در جمع خبرنگاران افزود:‌ وضعیت ذخایر ایران از نظر سوخت فسیلی در جهان مناسب است اما با توجه تحریم ها و کاهش صادارت؛ با انباشت مازوت در کشور مواجه هستیم.

وی ادامه داد: سوخت در ایران ارزان است و در فصول سرد که مصرف بخش های مختلف بدون رعایت الگوی درست زیاد می شود؛ از سوخت کمکی استفاده می شود.

وی گفت:‌ با توجه به اقدامات پیگیرانه؛ درحال حاضر نیروگاه و پالایشگاه ها با هم همکاری می کنند که گازسوز شوند و از مازوت استفاده نکنند که این مهم در نیروگاه شهید منتظری اصفهان در حال تحقق و از وزات نفت خواسته شده است برای نیروگاه شازند نیز این برنامه عملیاتی شود.

سلاجقه با تاکید بر تهاتر میان نیروگاه و پالایشگاه های کلانشهر ها اظهار داشت:‌ شرکت نفت نسبت به کیفی و بهینه سازی سوخت قول داده است.

وی همچنین اضافه کرد: در خصوص کاهش گرد و غبارها در کشور نیز با وزیر خارجه مصر مذاکره و خواشته شده در مجمع سازمان منطقه ای که در ایران در حال ایجاد است شرکت کنند که امیدواریم در فرآیندهای سیاسی نیز به نتیجه نهایی برسیم.

۴۶

کد خبر 1701819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =